خانه / نمایش جزییات خبر

تنها خواسته یک شهید مدافع حرم از مردم ایران

تنها خواسته یک شهید مدافع حرم از مردم ایران
شما را به خدا و به اولیای خدا قسم می‌دهم که پشتیبان ولایت فقیه باشید.
امروز ششمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم اکبر ملکشاهی است. این شهید در چهارم آبان سال 1345 و در شهرستان قصرشیرین متولد شد، دوران ابتدایی و راهنمایی را در کرمانشاه گذراند و دوران دبیرستان را در جبهه سپری کرد.

شهید ملکشاهی به عنوان نیروی بسیجی در دوران دفاع مقدس حضور فعالی داشت و بالغ بر 50 ماه را در جبهه گذراند. سال 1366 شهید ملکشاهی وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و به عنوان جانشین و فرمانده گردان در عملیات‌های متعدد و از جمله عملیات کربلای 5 حضور یافت که در این عملیات مجروح شد و پس از اینکه سه ماه را در کما بود، به فضل خدای متعال به زندگی بازگشت. شهید ملکشاهی همواره در تکاپوی شهادت بود و فتنه تکفیری‌ها در منطقه، راه او را به سوی آسمان باز کرد.

پس فرصت را غنیمت شمرد و به صف مدافعان حرم حضرت زینب(س) پیوست و راهی سوریه شد تا به هدفش دست یابد. وی سرانجام ۲۸ آذر سال 1394 طی مأموریتی در تقابل با داعش در سوریه به شهادت رسید.

شهیداکبر ملکشاهی در وصیت‌نامه‌اش نوشته بود: «خدایا مرا به عنوان کوچکترین سرباز در صف جان برکفان امام زمان قرار بده، و شما را به خدا و به اولیای خدا قسم می‌دهم که پشتیبان ولایت فقیه باشید. و شما فرزندانم را به انجام فرایض دینی و قرار داشتن در راه راست و در خط ولایت فقیه سفارش می‌کنم.»

۲۸ آذر ۱۴۰۰
جهان نیوز |
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۰
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید