خانه / نمایش جزییات خبر

صدای ماندگار شهید حسن باقری درباره اتحاد مسلمین

صدای ماندگار  شهید حسن باقری درباره اتحاد مسلمین
در صوتی کمتر شنیده شده از سخنرانی شهید حسن باقری در عملیات رمضان، می‌شنویم: «جبهه کفر با هم وحدت ندارند، مسلمین هستند که با هم وحدت دارند. ما پشتمان به یک ملت مقاوم است.»

شهید حسن باقری یکی از فرماندهان دفاع مقدس است که از دید بسیاری از افراد، مغز متفکر و اعجوبه جبهه‌های دفاع مقدس محسوب می‌شود. در ادامه نظرات این فرمانده بزرگ اما کم سن و سال دفاع مقدس را درباره «جنگ و شهادت» می‌خوانیم و صدای کم‌تر شنیده شده او که در ۲۸ تیرماه ۱۳۶۱ در بحبوحه عملیات رمضان و در محور شلمچه ـ زیر ـ بصره سخنرانی کرده را می‌شنویم.
شهید باقری در این سخنرانی می‌گوید: «جبهه کفر با هم وحدت ندارند، مسلمین هستند که با هم وحدت دارند. ما پشتمان به یک ملت مقاوم است.
اصلاً بعد از شهادت حسین بن علی علیه‌السلام، دیگر شهادتی در کار نبود؛ شهادت از صحنه اسلام جمع شد. بعد از کربلا و عاشورا ما دیگر شهادت ندادیم. اگر هم یک سیدی، یک عالمی، یک مبارزی، گوشه کنار یک حرفی می‌زد، می‌گرفتند و خفه‌اش می‌کردند، تمام می‌شد و می‌رفت.
در جنگ‌های زمان پیغمبر اکرم صل‌الله علیه و آله و سلم بوده که ما شهید داشتیم. بعد از آن دیگر نه جنگ بوده و نه برنامه‌ای؛ حالا تاریخ اسلام تجدید می‌شود.
کجا سابقه داشته یک امتی، یک شهری مثل تبریز، اصفهان و ...، ۲۰۰ شهید را یک روزه تشییع جنازه کنند، ۳۰ کیلومتر هم طول تشییع کننده‌ها باشد؛ بعد هم در همان جلسه تشییع جنازه هزار نفر را دوباره سوار اتوبوس کنند و بگویند «شما بروید جای این‌ها!»

 
۳ مهر ۱۴۰۲
فارس |
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۴۰۲
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید