خانه / نمایش جزییات خبر

«بچه‌زرنگ» مشهدی‌ها سروقت میرغضب فاطمیون رفت

«بچه‌زرنگ» مشهدی‌ها سروقت میرغضب فاطمیون رفت
یک بیت شعر واسطه دوستی 2 شهید می‌َشود. یکی از آن‌ها زودتر شهید می‌شود،‌ اما رضا سنجرانی سفارش می‌کند اگر شهید شد،‌ زیر عکس‌های اشتراکی‌اش با حسن بنویسند: عاشقان بی‌کفن‌ها با کفن بیگانه‌‌اند/ روی جسم پاره ما بوریا باید کشید.

 

شهید محمدرضا سنجرانی

شهید مدافع حرم رضا سنجرانی از شهدای لشکر فاطمیون و اعزامی از شهر مقدس مشهد است. او قیافه بسیار جدی داشت، اما در عین حال بسیار شوخ طبع و مهربان بود. از بس قیافه‌اش جدی بود، وقتی دوستانش در جلسات آموزشی بسیج به بن‌بست می‌خوردند زنگ می‌زدند و می‌گفتند: میرغضب خودت را زودتر برسان، بچه‌ها درس را جدی نگرفتند و یکی از مهمات گم شده است!

شهید محمدرضا سنجرانی

سفارش رضا برای عکس‌های اشتراکی‌اش با حسن:
این شهید که کارمند بانک ملی بود، اما آرمان‌هایش او را برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) به سوریه کشاند در گفت‌وگویی که با مرتضی عطایی یکی از فرماندهان ارشد فاطمیون داشت، از آرزو و علاقه‌اش گفت. او در پاسخ به هم‌رزمش که یک جمله یادگاری خواسته بود، گفته بود: بیت شعری که ورد زبان شهید آبشناسان بوده است،‌ مورد علاقه من و شهید قاسمی دانا بوده است. این شعر باعث شد و من و حسن با هم صمیمی شویم: ما زنده به آنیم که آرام نگیریم/ موجیم، که آسودگی ما عدم ماست. بعد هم که حسن شهید شد به برادرم سفارش کردم اگر شهید شدم زیر عکس‌های اشتراکی من و حسن این بیت را بنویسند: عاشقان بی‌کفن‌ها با کفن بیگانه‌‌اند/ روی جسم پاره ما بوریا باید کشید

شهید محمدرضا سنجرانی

تلنگر یک مشهدی به همشهریانش:
از همسر شهید نقل شده است که ماجرای رفتن محمد رضا برای سوریه از آنجا آغاز شد که شهید حسن قاسمی دانا که از دوستان صمیمی رضا بود در سال ۱۳۹۳ شهید شد و این اتفاق تلنگر شدیدی برای بچه‌های بسیجی مشهد بود که یک نفر از ایرانی‌ها در لشکر فاطمیون برای دفاع رفته و به شهادت رسیده است.

شهید محمدرضا سنجرانی

حال قرار است مستند درام «بچه زرنگ» در قسمت هشتم خود به کارگردانی محمدحسین امانی امروز سه‌شنبه 20 دی‌ماه روانه آنتن می‌شود، سراغ داستان متفاوت اعزام شهید محمدرضا سنجرانی با بازی مصطفی سنجرانی برادر شهید برود.

شهید محمدرضا سنجرانی
به گزارش فارس، مستند درام «بچه زرنگ» به تهیه‌کنندگی ابوالفضل حاجتمند شنبه تا چهارشنبه ۲۱:۱۵ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود و بازپخش آن ساعت ۱:۳۰ بامداد، ۱۰:۰۰ و ۱۶:۱۵ روز بعد خواهد بود.

شهید محمدرضا سنجرانی

درباره این شهید بیش‌تر بدانید:
شهید مدافع حرم رضا سنجرانی با نام جهادی «کرار» از همرزمان شهیدان نامدار لشکر فاطمیون، شهید مرتضی عطایی، شهید مصطفی عارفی و شهید حسن قاسمی دانا بود. او متولد ۲۲ تیرماه سال ۱۳۵۶ در مشهد مقدس بود. آقا رضا مسؤول محور و آموزش بود. او سرانجام در اول مهرماه سال ۱۳۹۶ مصادف با دوم محرم‌الحرام در منطقه دیرالزور در نبرد با تکفیری‌ها به درجه رفیع شهادت نائل آمد. از این شهید ۲ فرزند به یادگار مانده است.

۱ مهر ۱۴۰۲
فارس |
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۴۰۲
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید