خانه / نمایش جزییات خبر

ورود پیکرهای مطهر ۲۳ شهید دفاع مقدس به کشور

ورود پیکرهای مطهر ۲۳ شهید دفاع مقدس به کشور
پیکرهای مطهر ۲۳ شهید تازه تفحص شده صبح امروز از مرز کیله شهرستان سردشت وارد کشور عزیزمان شدند

به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع‌رسانی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، این شهدا که در عملیات‌های اخیر کاوش شهدا در مناطق عملیاتی کردستان ایران و کردستان عراق تفحص شده‌اند، امروز  در مرز کیله سردشت استان آذربایجان غربی مورد استقبال مرزنشینان قرار گرفتند.

طبق اعلام سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح این شهدا مربوط به عملیات‌های ستون رزمی در محور بانه-سردشت در سال ۱۳۵۹، تک دشمن در سال ۱۳۶۲ در عملیات نصر ۷ در ارتفاعات دوپازا، تک دشمن در سال ۱۳۶۷ در منطقه دوپازا و همچنین شهدایی از مناطق دارساوین و دربندی خان عراق است و مربوط به لشکر های ۶۴ ارومیه، لشکر ۲۸ کردستان، سپاه ارومیه، گردان جندالله و سپاه اصفهان هستند.

پیکر مطهر شهدا بعد از آیین تشریفات نظامی در مرز سردشت به مرکز استان انتقال داده خواهد شد و مردم ارومیه همزمان با سالروز رحلت نبی اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع)، پیکر مطهر این شهدا را بر روی دستان خود تشییع خواهند کرد. مراسم شبی با شهدا ساعت ۲۱ روز چهارشنبه در محل مصلی امام خمینی(ره) برگزار و آیین بدرقه روز پنجنشبه از ساعت ۹/۳۰ صبح از میدان ایالت به سمت تقاطع سرداران برگزار خواهد شد. معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی اعلام کرد : یین استقبال از این شهدا در شهرهای نقده و پیرانشهر نیز برگزار خواهد شد که جزئیات این مراسمات توسط فرمانداری آن شهرستان‌ها اعلام می‌شود.


تبادل 23 شهید - مرز کیله سردشت 5
تبادل 23 شهید - مرز کیله سردشت 4
تبادل 23 شهید - مرز کیله سردشت 3
تبادل 23 شهید - مرز کیله سردشت 2

تبادل 23 شهید - مرز کیله سردشت 1

تبادل 23 شهید - مرز کیله سردشت 3
تبادل 23 شهید - مرز کیله سردشت 2
تبادل 23 شهید - مرز کیله سردشت 1

 

 

 
۲۲ شهریور ۱۴۰۲
کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح |
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۲
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید