خانه / نمایش جزییات خبر

شهادت برای پولدارها بد است!

شهادت برای پولدارها بد است!
شهید رستگار می‌گفت: یکی از مسئولین وقتی در رابطه با شهادت دیگران صحبت می‌کند خیلی راحت می‌گوید فلانی با دلاکی فرزندانش را بزرگ کرده و ۳ پسرش شهید شدند و این برایش افتخار است.

شهید ناصر شیری از فرمانده‌هان تاکتیک دانشگاه امام حسین (ع) بود که در عملیات بدر همراه شهید کاظم رستگار فرمانده لشکر 10 سید شهدا که با جناق نیز بودند به شهادت رسید. خانم اکرم حاج ابوالقاسمی همسر شهید شیری در برشی از خاطراتش اینطور از همسر و شوهر خواهرش روایت می کند:

تصویر خبر لذت بخش‌ترین لحظات زندگی من در کنار ناصر وقتی بود که او نماز می‌خواند. هنوز صوت نماز صبح‌اش که با قرائت می‌خواند در گوشم است.
اهل غیبت نبود گاهی که در مورد کسی از شهید شیری سؤال می‌کردم می‌گفت: الله اعلم. این تیکه کلامش بود. اگر با کسی اختلاف هم پیدا می‌کرد از سر ناعدالتی بود.
یک روز شهید رستگار و شهید شیری داشتند با هم سر موضوعی بحث می‌کردند. آرام به ناصر گفتم: انگار خیلی تندروی می‌کنی؟ شهید رستگار شنید و گفت: یکی از مسئولین وقتی در رابطه با شهادت دیگران صحبت می‌کند خیلی راحت می‌گوید فلانی با دلاکی فرزندانش را بزرگ کرده و 3 پسرش شهید شدند و این برایش افتخار است.

اما همان مسئول بچه‌ی خواهرش را که ضد انقلاب گرفته بودند، اینقدر پول داد تا او را آزاد کنند، کاظم آقا می‌گفت: اگر می‌گویید شهادت خوب است پس چرا پول داده‌ای بچه‌ی خواهرت را آزاد کنی؟ چون تو پول داری شهادت بد است؟ آن که پول ندارد شهادت برایش خوب است؟

۲۶ شهریور ۱۴۰۲
تسنیم |
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۴۰۲
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید