خانه / نمایش جزییات خبر

ترفند شهید مدافع حرم برای زیارت حرم امام حسین(ع)

ترفند شهید مدافع حرم برای زیارت حرم امام حسین(ع)
همسر شهید مهدی نوروزی می‌گوید: مهدی علاقه ویژه ای به حرم امام حسین(ع) داشت و بیش از ۶۰-۷۰ بار به زیارت امام حسین(ع) مشرف شده بود.

مهدی نوروزی از مدافعان حرم آل الله بود که برای مبارزه با تروریست های تکفیری عازم سامرا شد. سرانجام این شهید عزیز 20 دی 1393 مصادف با روز میلاد رسول گرامی اسلام و امام جعفر صادص(ع) به شهادت رسید. آنچه می‌خوانید برشی است از خاطرات مریم عظیمی همسر شهید نوروزی که از ارادت آقا مهدی نسبت به ائمه اینطور می‌گوید:

شهید نوروزی در اربعین

خاطره‌ای که با لذت برای من تعریف کرد این بود که می گفت ، وهابی ها می آیند با شعار یالثارات یزید با ما می‌جنگند ندای یالثارات یزید را می‌گویند و تیر را رها می‌کنند. یک شب بین ما و آنها یک تپه فاصله بود ، به موقع نماز صبح که نزدیک شدیم روی تپه ایستادم و شروع کردم به اذان گفتن و ذکر "علی ولی الله" را هم آوردم ، هر چه بچه‌ها می‌گفتند که نگو با تیر می زنند، می‌گفتم نه هر طور شده باید نام "امیرالمؤمنین(ع" را روی این تپه بیاورم، آقا خیلی غریب هستند. شجاعتشان خیلی مثال زدنی است. هر کسی این کار را نمی‌کند.

علاقه ویژه‌ای به حرم امام حسین(ع) داشت و بیش از 70-60بار به زیارت امام حسین(ع) مشرف شده بود. یک بار خودش تعریف کرد که پاسپورتش به اتمام رسیده بوده و از طرفی هم مرزها بسته بود گفت که خودش را به لالی زده که عرب هستم و از مرز رد شده و خودش را در سخت ترین شرایط به حرم امام حسین(ع) رسانده و زیارت کرده و دو روزه برگشته است. و من هم در این دو سال و هشت ماه 7 بار با ایشان همسفر بودم که آخرین بار ما را به مرز مهران رسانید و خودش راهی سامراء شد.

۶ شهریور ۱۴۰۲
تسنیم |
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۴۰۲
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید