خانه / نمایش جزییات خبر

توصیه حاج قاسم برای توسعه فرهنگی نجات‌بخش + فیلم

توصیه حاج قاسم برای توسعه فرهنگی نجات‌بخش + فیلم
شهید حاج قاسم سلیمانی در زمره انقلابیونی بود که کلام و مرامش مبین و مفسر سیره انقلاب اسلامی بود . در نوشتار پیش رو سخنان آن شهید پیرامونی فرهنگی نجات‌بخش برای نسل جوان پرداخته شده است.

به گزارش سایت تفحص شهدا رهبر معظم انقلاب اسلامی بار‌ها بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و یادآوری حماسه آفرینی‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس تاکید و اصرار داشته‌اند. ایشان در همین خصوص فرموده‌اند که «امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست» و این یعنی جایگاه والای این فرهنگ مجاهدانی را می‌طلبد تا دستاورد‌های مقاومت و ایثار را به نسل‌های بعد منتقل کنند.

بی شک بخش بزرگی از داشته‌های امروز کشور مرهون مجاهدت‌ها و فداکاری‌های گذشتگان در طول صد‌ها سال است. انسان‌هایی که با ازخودگذشتگی مسیر پیشرفت و توسعه را مردمان امروز فراهم کردند. سرگذشت بیش از ۲۰۰ هزار شهید دوران دفاع مقدس به خوبی نشان دهنده دوره‌ای از تاریخ است که با وجود در گرفتن جنگی سخت و حمله متجاوزان بعثی با حمایت کشور‌های جهان، اما به واسطه مقاومت و فداکاری اجازه حضور بیگانگان در خاک شور را ندادند.

این فرهنگ می‌‎تواد حافظ امنیت کشور و مانع بروز ناهنجاری‌هایی باشد که امروزه جهان مدرن را در خلائی از معنویت و مفهوم احاطه کرده. زندگی برای هدفی والا و ارزشمند، جهاد برای عقیده میتواند به جهان جوان امروز معنا ببخشید، چیزی که در دوران دفاع مقدس در ذهن و قلب هر یک از رزمندگانش جاری و ساری بود.

شهید حاج قاسم سلیمانی درباره فرهنگ ایثار و شهاد و لزوم اشاعه آن در جامعه در صحبت‌هایی گفته است: «بذر ایثار و فداکاری را در همه سطوح و همه کسانی که به عنوان نخبه‌های فرهنگی در جامعه ما هستند و میلیون‌ها و صد‌ها تن از جوان و نجوان ما در دامان این‌ها تربیت می‌شوند باید بکارند تا فردای این ملت حاصل ارزشمندی داشته باشد اگر این نشد ما در همه آن حوادث و تلخی‌ها و درد‌ها سهیم هستیم.»

وی در ادامه اشاره می‌کند: «چرا امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی اصرار بر توسعه فرهنگ دفاع مقدس دارد؟ اغلب کتاب‌‎هایی که قرائت می‌کنند و بر عمده کتابی‌هایی که تقریظ می‌نویسند کتاب‌های دفاع مقدس است برای اینکه به موضوع توجه دهند، چون این فرهنگ نجات بخش کشور است.»

 

 

۲۳ مهر ۱۴۰۱
خبرگزاری دفاع پرس |
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۱
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید