خانه / نمایش جزییات خبر

تداوم عملیات تفحص شهدا در سال ۱۴۰۱ چگونه است؟

تداوم عملیات تفحص شهدا در سال ۱۴۰۱ چگونه است؟
با گذشت حدود دو ماه از سال ۱۴۰۱ نتایج فعالیت‌ جستجوگران شهدا نشان از تلاش بی وقفه آنان برای پیدا کردن پیکر شهدای دوران دفاع مقدس دارد.

فعالیت گروه‌های تفحص شهدا از کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در سال 1401 همچنان ادامه دارد. با گذشت حدود دو ماه از سال 1401 نتایج فعالیت‌ جستجوگران شهدا نشان از تلاش بی وقفه آنان برای پیدا کردن پیکر شهدای دوران دفاع مقدس دارد. گروه‌های تفحص در این مدت در مناطق مختلف عملیاتی همچون شلمچه، فکه، شرق، دجله، مهران، کردستان عراق و... مشغول کاوش شهدا بوده‌اند. ادامه عملیات تفحص برون مرزی شهدا در خاک عراق منجر به کشف تعداد دیگری از شهدا شده است.

پنجم فروردین ماه بود که خبر کشف پیکر مطهر نخستین شهید تفحص شده در سال 1401 اعلام شد. شهیدی که  در منطقه طلائیه پیدا شد. از آنجایی که کشف پیکر مطهر این شهید دفاع مقدس با ایام زیارت کاروان‌های راهیان نور از مناطق جنوب همزمان شد، زائران راهیان نور نخشتین زائران این شهید شدند.

طبق اعلام سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح 13 تن از شهدای تازه تفحص شده امسال بعد از تعطیلات عید فطر در محورهای عملیاتی غرب و جنوب کشور پیدا شدند. این شهدا مربوط به عملیات‌های والفجر مقدماتی، بدر و تک دشمن در سال 67 در محور شلمچه و کله قندی هستند.

این 13 شهید دفاع مقدس از روزهای 23 تا 25 اردیبهشت ماه 1401 در مناطق شلمچه، فکه، شرق دجله و ارتفاعات اطراف مهران کشف شدند. فیلم کشف پیکر مطهر7 تن از این شهدا در ادامه قابل مشاهده است:

 

 

تا کنون طی عملیات‌های تفحص متعدد در مناطق داخلی و برون مرزی(در کشور عراق)، پیکر بیش از بیش از 45 هزار شهید مفقودالاثر دفاع مقدس پیدا شده که هویت قریب 35 هزار تن از آنان هم تاکنون شناسایی شده است. با کاوش حدود 2600  شهید دیگر کار تفحص پیکر شهدای دفاع مقدس به اتمام خواهد رسید.

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
تسنیم |
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید