خانه / نمایش جزییات خبر

آخرین توصیه‌های یک شهید مدافع حرم به جوانان

آخرین توصیه‌های یک شهید مدافع حرم به جوانان
شهید مدافع حرم محمود شفیعی در وصیت‌نامه‌اش نوشته است: «‌خواهرانم دشمن از سیاهی چادر شما بیشتر می‌ترسد تا از سرخی خون من و برای حفظ حجاب شما خون‌های زیادی ریخته شده. همچنین حجاب و پوشش برادران که تهدید جدی دشمن بر آن است. شهید عزادار نمی‌خواهد، شهید رهرو می‌خواهد و شما هم با قلم، قدم و زبان خود رهرو امام و رهبری باشید. جوانان عزیز...

امروز ششمین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم محمود شفیعی است. این شهید از سال 80 مشغول فعالیت‌های جهادی در مناطق محروم غرب کشور بود، به‌گونه‌ای که در کنار فعالیت‌های عمرانی از فعالیت‌های فرهنگی ـ تربیتی در قبال مردم این مناطق و نیروهای جهادی همراه خود غافل نبود. وی پس از حمله تکفیری‌ها به سوریه، داوطلبانه برای دفاع از حرم آل‌الله به این کشور رفت و در 29 آذر سال 94 در منطقه حلب به شهادت رسید. پیکر مطهر شهید در روزهای اخیر در جریان مبادله پیکر مطهر شهدای حزب‌الله لبنان و شهدای ایرانی به کشور بازگشت که پس از انجام آزمایش DNA هویت ایشان محرز شد. 

شهید مدافع حرم محمود شفیعی در وصیت‌نامه‌اش نوشته است: «‌خواهرانم دشمن از سیاهی چادر شما بیشتر می‌ترسد تا از سرخی خون من و برای حفظ حجاب شما خون‌های زیادی ریخته شده. همچنین حجاب و پوشش برادران که تهدید جدی دشمن بر آن است. شهید عزادار نمی‌خواهد، شهید رهرو می‌خواهد و شما هم با قلم، قدم و زبان خود رهرو امام و رهبری باشید. جوانان عزیز چشم شهدا و تبلور خونشان به حرکت و شعور شما دوخته شده و باید مواظب باشیم خط ولایت را گم نکنیم. معیارها در تمامی گزینش‌ها و انتخاب‌ها اشاره و اراده ولایت است. رهبر عزیزمان فرمودند عرصه پیشرفت، عرصه عظمت و عرصه هویت اسلامی و ایرانی عرصه‌ای است که در آن شجاعت لازم است؛ فداکاری لازم است؛ دانش لازم است؛ ایمان عمیق لازم است؛ خودتان را آماده کنید.»

۲۹ آذر ۱۴۰۰
جهان نیوز |
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید