خانه / نمایش جزییات خبر

مامور ناجا که دوست داشت مثل حججی شهید شود و شد

مامور ناجا که دوست داشت مثل حججی شهید شود و شد
شهید موسوی عاشق شهادت بود، همیشه بعد از نماز دعا می‌کرد که همانند شهید محسن حججی بدون سر شهید شود و خداوند، دعای ایشان را اجابت کرد.
دریابان شهید سید ایمان موسوی‌ در تاریخ یکم دی سال 1372 در شهرستان ایذه چشم به جهان گشود. پدرش سید علیمردان یک کارگر زحمتکش است. این شهید پس از پایان تحصیل در مدرسه، به دانشگاه علوم انتظامی امین در تهران رفت و تا مقطع کارشناسی ارشد تحصیلات خود را ادامه داد. از همان کودکی به نظامی بودن علاقه داشت و عاشق نظام بود به همین خاطر نیز در دوران جوانی در سال 1392 در نیروی انتظامی جذب شد. وی در دریابانی استان هرمزگان مشغول خدمت بود که در تاریخ 16 آذر سال 1398 در حین انجام ماموریت در جزیره قشم به شهادت رسید و پیکر پاکش پس از انتقال به ایذه در گلزار شهدای روستای بلوطک شیخان آرام گرفت. خیلی مهربان و خوش‌اخلاق بود، حتی با بچه‌های کوچک هم با مهربانی رفتار می‌کرد، این مسئله را بعد از شهادتش همگان به چشم دیدند که چگونه کوچک و بزرگ در فراق او اشک ریختند. شهید موسوی خیلی شوخ بود و با همه نیز شوخی می‌کرد، ناراحتی به دل راه نمی‌داد و با کسانی که غمگین بودند همنشین نمی‌شد.

یکی از دوستان شهید می‌گوید: «شهید موسوی عاشق شهادت بود، همیشه بعد از نماز دعا می‌کرد که همانند شهید محسن حججی بدون سر شهید شود و خداوند، دعای ایشان را اجابت کرد. همچنین می‌توان از مردم‌داری و اخلاق‎مداری به عنوان صفات بارز او نام برد که این ویژگی‌ها او را زبانزد عام و خاص کرده بود.»

۱۷ آذر ۱۴۰۰
جهان |
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید