خانه / نمایش جزییات خبر

شهید "ابراهیم قائمی" شناسایی شد

شهید "ابراهیم قائمی" شناسایی شد
"شهید ابراهیم قائمی" که به‌عنوان شهید گمنام در سال 1390 در "دانشگاه علامه طباطبایی" دفن شده بود، از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شد.

به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تفحص شهدا، یکی از شهدای گمنام آرمیده در "دانشگاه علامه طباطبایی" از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شد.

شهید ابراهیم قائمی، فرزند علی اکبر، متولد 1344، جمعی لسکر 5 نصر از مشهد به جبهه اعزام شد و در سال 1361 در عملیات رمضان در آبادان به فیض شهادت نائل آمده بود. این شهید در سال 1390 _علیرقم تلاش‌های انجام شده_ پس از عدم شناسایی به‌عنوان شهید گمنام در دانشگاه علامه طباطبایی تهران دفن شده بود.

حجت الاسلام احمد ملکی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه دو مشهد مقدس، سردار مجتبی غفورپور مشاور فرمانده سپاه امام رضا(ع) شامگاه سه‌شنبه نهم آذرماه با حضور در منزل والدین این شهید افتخار آفرین خبر شناسایی هویت فرزند شهیدشان را اعلام کردند و این پدر و مادر گرامی پس از 39 سال از چشم انتظاری در آمدند.

فاطمه تقی‌آبادی مادر شهید در این دیدار ضمن شکرگزاری به درگاه ایزد منان گفت: وقتی فرزندم را باردار بودم خواب دیدم زنان سیاه‌پوش در خانه نشستند و گفتند ابراهیم فدای حسین(ع) شد، از خواب بیدار شدم خواب را با همسرم در میان گذاشتم و به خاطر این خواب اسم فرزندم را ابراهیم گذاشتم.
علی‌اکبر قائمی پدر شهید ضمن ابراز خرسندی از اعلام این خبر افزود: ابراهیم با این که ۱۷ سال سن داشت اما بزرگتر از سنش بود، افکار بلند داشت و دنبال آرمان امام راحل بود، فرزندم اعلام آمادگی کرد تا در دفاع از ایران اسلامی به همراه دوستانش در جبهه حضور یابد، من هم رضایت دادم که فرزندم در راه اسلام قدم بردارد.
همچنین و
الدین شهید قائمی برای نخستین بار، هفته آینده به زیارت مزار شهیدشان نائل می‌شوند.
مراسم بزرگداشت شهید دفاع مقدس «ابراهیم قائمی» با حضور مسئولان، دانشجویان و خانواده این شهید حماسه آفرین 16 آذر روز دانشجو با همکاری دانشگاه تهران برگزار می‌شود.


۱۰ آذر ۱۴۰۰
روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح |
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید