خانه / نمایش جزییات خبر

پنج شهید گمنام شناسایی شدند

پنج  شهید گمنام شناسایی شدند
"شهید اسکندر مومنی شهرکی" که در سال 1396 به‌عنوان شهید گمنام در "شهرکرد" دفن شد.
"شهید رستم علی بابایی شهرکی" که در سال 1394 به‌عنوان شهید گمنام در "بندر دیر" دفن شده بود.
"شهید رحیم غلامزاده اهوازی" که در سال 1393 به‌عنوان شهید گمنام در "شهر بیرم" دفن شده بود.
"شهید جهانگیر نقدی پور" که در سال 1385 به‌عنوان شهید گمنام در "دانشکده پزشکی بیرجند" دفن شده بود.
"شهید محمدحسن درویش پسند" که در سال 1395 به‌عنوان شهید گمنام در "دانشگاه آزاد زابل" دفن شده بود.

به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تفحص شهدا، پنج شهید گمنام از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شدند. این شهدای عزیز در سال‌های گذشته، پس از عدم شناسایی _علیرغم تلاش‌های انجام شده_ به‌عنوان شهید گمنام در شهرها و دانشگاه‌ها دفن شده بودند.

شهید اسکندر مومنی شهرکی، فرزند فتح اله، متولد 1341، جمعی تیپ 44 قمر بنی هاشم(ع) از شهرکرد به جبهه اعزام شد و در تاریخ 31 تیر 1361 در عملیات رمضان به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۶ در شهر کرد دفن شد.

شهید رستم علی‌بابایی شهرکی، فرزند سلطانعلی، متولد 1352، از شهرکرد به جبهه اعزام شد و در تاریخ 28 فروردین ۱۳۶۷ در تک دشمن در فاو به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال 1394 در بندر دیر دفن شد.

(خانواده محترم علی‌بابایی، یک شهید دیگر را تقدیم اسلام و انقلاب کرده بودند، شهید سعید علی بابایی دیگر شهید این خانواده است)

شهید رحیم غلامزاده اهوازی، فرزند کاظم، متولد 1346، جمعی تیپ 87 موسی‌بن‌جعفر(ع) از شوش دانیال به جبهه اعزام شد و در تاریخ 4 تیر 1367 در تک دشمن در جزیره مجنون به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال 1393 در شهر بیرم دفن شد.

شهید جهانگیر نقدی پور، فرزند صیدمراد، متولد 1342، از شوش به جبهه اعزام شد و در تاریخ 18 بهمن ۱۳۶1 در عملیات والفجر مقدماتی در منطقه فکه به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال 1385 در دانشکده پزشکی بیرجند دفن شد.

شهید محمدحسن درویش پسند، فرزند یدالله، متولد 1346، از بهبهان به جبهه اعزام شد و در تاریخ 08 اسفند ۱۳۶2 در عملیات خیبر در منطقه هورالعظیم به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر مطهر این شهید به‌عنوان شهید گمنام در سال 1395 در دانشگاه آزاد زابل دفن شد.

امروز (چهارشنبه 12 آبان) پس از سال‌ها چشم‌انتظاری، خبر شناسایی این پنج شهید به خانواده ایشان اطلاع داده شد و این خانواده‌ها از چشم‌انتظاری درآمدند.

۱۲ آبان ۱۴۰۰
روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح |
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۰
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید