خانه / نمایش جزییات خبر

علت ضعف دشمنان به روایت شهید سلیمانی+ صوت

علت ضعف دشمنان به روایت شهید سلیمانی+ صوت
سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در عملیات کربلای یک در دفاع مقدس علت ضعف دشمنان را بیان می‌کند.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در عملیات کربلای یک در دفاع مقدس علت ضعف دشمنان را بیان می‌کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تاریخ نهم تیرماه سال 1365، همزمان با شروع عملیات آزادسازی مهران در میان نیروهای لشکر 41 ثارالله از گنجینه نیروی ایمانی رزمندگان ایرانی در برابر دشمن تا بن دندان مسلح و تأثیر آن بر پیروزی جبهه حق بر باطل سخنرانی کردند.

«توجه داشته باشید برادرها! خدا با ماست. دشمن ما یک دشمن ترسو و بزدل است. امکانات دارد هیچ‌کس انکار نمی‌کند، آموزش دارد هیچ‌کس انکار نمی‌کند، تجهیزات دارد هیچ‌کس انکار نمی‌کند، فکر نظامی دارد هیچ‌کس انکار نمی‌کند ولی دشمن ما یک‌چیز ندارد، آن را هم ندارد انگار هیچ‌چیز ندارد و آن‌هم ایمان است. یک‌چیز در دشمن ما وجود دارد؛ یک مرض، ترس از مرگ. به خدا عراقی‌ها آن‌چنان از مرگ می‌ترسند که حساب ندارد و این عامل و این مرض در هرکجا باشد شکست است.»

 درباره عملیات: 

پس از اشغال مهران برخی شواهد نشان‌دهنده این بود که دشمن از حملات زمینی خود دست برنداشته و همچنان در محورهایی خود را آماده تک می‌نماید و احتمال داده می‌شد درصورتی‌که نیروهای خودی به دشمن مجال بدهند، قصر‌شیرین و سپس سومار نیز مانند مهران به تصرف عراق درخواهد آمد. در این صورت ادامه این روند آثار و تبعات سیاسی نظامی نامناسبی برای کشور داشت. به همین دلیل عملیات کربلای 1 با هدف بازپس‌گیری شهر مهران و سلسله ارتفاعات قلاویزان و دستیابی به مرز و تأمین کل منطقه در 1365/4/9 انجام شد و تا 1365/4/19 ادامه یافت.

در این عملیات شهر مهران، 8 روستای منطقه، پاسگاه دراجی و سلسله ارتفاعات قلاویزان به‌ویژه قله 223 و همچنین ‌ منطقه‌ای به وسعت 175 کیلومترمربع از خاک ایران و عراق از دست عراقی‌ها آزاد شد و‌ عقبه‌های دشمن ازجمله شهرهای بدره و زرباطیه در دید و تیر نیروهای اسلام قرار گرفت.

۱۲ تیر ۱۴۰۰
تسنیم |
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۴۰۰
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید