خانه / نمایش جزییات خبر

کُماندوهای اسرائیلی حریف چوپان لبنانی هم نشدند

کُماندوهای اسرائیلی حریف چوپان لبنانی هم نشدند
رسانه‌های لبنانی خبر دادند، عملیات یک واحد از کُماندوهای اسرائیلی برای بازداشت یک چوپان لبنانی در کشتزارهای شبعا با فرار این چوپان از محاصره نیروهای به اصطلاح زبده صهیونیستی با ناکامی به پایان رسید.
رسانه‌های لبنانی اعلام کردند یک گروه از کُماندوهای ارتش اسرائیل ظهر امروز یک شنبه تلاش کردند تا حسن زهرا، چوپان لبنانی که در منطقه الشحل یکی از بخش‌های آزاد شده کشتزارهای شبعا مشغول چرای گوسفنداش بود را دستگیر کنند اما این عملیات آنها با شکست مواجه شد.

به نوشته این رسانه‌ها نظامیان اسرائیلی که عملیات خود را شکست خورده یافتند به جای چوپان گله وی را که به گفته اهالی  حدود 400 راس بز بود را ربوده و با خود به داخل مناطق تحت اشغال بردند.

در همین راستا دکتر قاسم هاشم عضو فراکسیون توسعه و آزادی در مجلس لبنان ضمن محکومیت این اقدام رژیم اسرائیل تاکید کرد: رژیم صهیونیستی بار دیگر رویکرد متجاوزانه خود را نشان داده و این بار به دنبال ربودن یکی از شهروندان لبنانی بر آمد که در خارج از خط آبی ودر داخل مرز لبنان حضور داشت.

به گفته این نماینده مجلس لبنان وقتی ارتش رژیم صهیونیستی دست خود را از این اقدام خالی دید خوی چپاول و سرقت خود را نمایان کرد و گله این چوپان را با خود به داخل بخش‌های اشغالی از کشتزارهای شبعا برد.

وی تاکید کرد بعد از وقوع این حادثه تماس‌‌هایی با ارتش لبنان، نیروهای یونیفل و سرپرست وزارت خارجه لبنان گرفتیم، تا زمینه بازگشت اموال به سرقت رفته فراهم شود.

هاشم تاکید کرد در صورت لزوم ما آمادگی تقدیم شکایت به سازمان ملل را هم به دلیل این دزدی داریم.
۷ تیر ۱۴۰۰
جهان |
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۴۰۰
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید