خانه / نمایش جزییات خبر

از دیدگاه شهید علی هاشمی علت هراس دشمن از نیروهای مقاومت چیست؟

از دیدگاه شهید علی هاشمی علت هراس دشمن از نیروهای مقاومت چیست؟
سرلشکر پاسدار شهید علی هاشمی در جمع هم‌رزمانش از علت هراس دشمن از رزمندگان اسلام سخن به میان آورد و گفت: خدا شاهد است که دشمن از آرپی‌جی۷ شما زیاد نمی‌ترسد.

سرلشکر پاسدار شهید علی هاشمی فرمانده قرارگاه سری نصرت و فرمانده سپاه ششم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع‌هم‌رزمانش در اولین روز از ماه فروردین سال ۱۳۶۱ در بحبوحه عملیات بیت المقدس، تیپ ۳۷ نور، جنب پاسگاه خاتمی از علت ترس دشمن سخن گفت.

 

این را بدانید که دشمن، خدا شاهد است که از آرپی‌جی۷ شما زیاد نمی‌ترسد، بلکه (ترس آن) از تکبیر و یا الله و یا امام و یا تکبیر ما می‌ترسد.


سردار هور

درباره شهید

سرلشکر پاسدار شهید علی هاشمی در ۱۰  دی ماه سال ۱۳۴۰ در شهر اهواز به دنیا آمد، علی هاشمی در ۱۷ سالگی وارد مبارزات انقلاب شد. ۱۹ سالگی فرمانده شد. در ۲۱ سالگی فرماندهی چند تیپ را بر عهده گرفت، در ۲۷ سالگی در ۴ تیر ماه سال ۱۳۶۷ در جزیره مجنون به شهادت رسید و در ۴۹ سالگی پیکرش در نزدیکی محل استقرار قرارگاه فرماندهی سپاه ششم پیدا شد. در آن زمان محسن رضایی برای اولین بار اعلام کرد علی هاشمی فرمانده قرارگاه فوق سری نصرت بوده است.

زیرا تا زمانی که صدام زنده بود؛ یعنی سال ۱۳۸۲ همه فرماندهان اتفاق نظر داشتند که اسمی از علی هاشمی(در صورت اسارتش، خطراتی متوجه او می‌شد) نباشد. برای همین در رابطه با او هیچ حرفی زده نشد. چون علی هاشمی با توجه به ارزشی که برای صدام داشت، در صورتی که زنده می‌بود، یک برگ برنده برای او به شمار می‌آمد.


حاج قاسم و شهیدعلی هاشمی

شهید هاشمی پس از تشکیل قرارگاه «نصرت» و ارائه طرح کلی عملیات خیبر و بدر، مسؤولیت سپاه ششم امام جعفر صادق (ع) را عهده دار شد که حاصل آن سازماندهی ۱۳ یگان رزمی و پشتیبانی در استان خوزستان بود و شاید به همین دلیل او را سردار هور نامیدند.

سرانجام در روز ۱۹ اردیبهشت سال ۱۳۸۹ پیکر علی هاشمی تفحص شد و مادر صبور او پس از ۲۲ سال انتظار، بقایای پیکر فرزند خود را در آغوش کشید. پیکر مطهر این سردار سپاه اسلام همراه با شهیدان دیگری از سال‌های دفاع مقدس روز ۲۴ اردیبهشت سال ۱۳۸۹، از محل نماز جمعه تهران تشییع شد و پیکر مطهر سردار هور در گلزار شهدای اهواز آرام گرفت.

۵ تیر ۱۴۰۰
فارس |
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۴۰۰
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید