خانه / نمایش جزییات خبر

ایثار و از خودگذشتگی شهدای تفحص باید پاس داشته شود

ایثار و از خودگذشتگی شهدای تفحص باید پاس داشته شود
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ایثار و از خودگذشتگی شهدای تفحص که در بیابان‌ها به دنبال وصال شهادت بوده و به معشوق رسیده‌اند باید پاس داشته شود و رونمایی از آثار مرتبط با این عزیزان در راستای این تکریم مقام آنهاست.

مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی  در حاشیه مراسم رونمایی از تمبر یادواره شهدای تفحص لشکر 27 محمد رسول الله (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: خانواده شهدا به معنای واقعی کلمه چشم و چراغ ملت ما هستند و شهدای عزیز تفحص که جان خود را در راه رفع چشم انتظاری خانواده معظم شهدای مفقودالاثر در طبق اخلاص نهادند از ارزش و احترام ویژه ای در بین شهدای ما برخوردارند.

وی افزود: ایثار و از خودگذشتگی شهدای تفحص که در بیابانها به دنبال وصال شهادت بوده و به معشوق رسیده اند باید پاس داشته شود و رونمایی از آثار مرتبط با این عزیزان در راستای این تکریم مقام آنهاست.

گفتنی است همزمان با آیین گرامیداشت "پانزدهمین یادواره شهدای تفحص لشکر 27 محمد رسول الله (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" و بزرگداشت "روز شهید" از تمبر اختصاصی این مراسم رونمایی شد.

تمبر اختصاصی یادواره شهدای تفحص لشکر 27، جمعه 22 اسفند 1399 در حسینیه فاطمه الزهرا (س) پادگان ولیعصر سپاه و همزمان با آیین تجلیل از خانواده های این شهدا رونمایی شد.
این تمبر باحضور سردار غلامی مسئول کمیته مفقودین غرب کشور، مهدی شریفیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، سردار بابایی از فرماندهان دفاع مقدس، حسنی مدیر موسسه رسانه ای اوج و جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران رونمایی و حاضرین بر حاشیه آن یادداشت نگاشتند.

لازم به توضیح است شهدای تفحص در منطقه فکه از مدتی بعد از جنگ و تا به امروز، ماموریت کشف پیکر مطهر شهدا از لشکر 27 را برعهده داشتند.

به همت این لشگر و شهدای تفحص که به 14 تن رسیده اند، تاکنون پیکر 6000 شهید گلگون کفن از زیر خروارها خاک کشف شده است.

۲۴ اسفند ۱۳۹۹
فارس |
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید