خانه / نمایش جزییات خبر

حس قدردانی حاج قاسم باعث جذب افراد بود/ تشکر سردار بابت زدن یک هلی‌کوپتر

حس قدردانی حاج قاسم باعث جذب افراد بود/ تشکر سردار بابت زدن یک هلی‌کوپتر
شهید قاسم سلیمانی مصداق واقعی اشداء علی الکفار و رحماء بینهم بودند، یعنی در حالی که با شجاعت علیه دشمنان پیکار می‌کردند با دوستان بسیار مهربان بودند.

13 دی ماه سالروز یکی دیگر از جنایت‌های استکبار جهانی آمریکای جنایتکار علیه ملت ایران است؛ اقدامی که نه تنها مردم کشورمان بلکه تمام آزادی‌خواهان جهان را در غمی بزرگ فرو برد.

رئیس‌جمهور خبیث و جنایتکار آمریکا در چنین روزی دستور ترور بزرگ‌مردی را داد که بسیاری از مردم مظلوم منطقه از لبنان و‌ سوریه گرفته تا افغانستان و عراق احساس آزادگی و حمایت این بزرگ مرد را چشیده‌ و توانسته‌اند از یوغ استکبار رهایی یابند.

سردار رشید اسلام، سپهبد شهید، قاسم سلیمانی، مردی که از جوانی میدان‌های نبرد را ترک نکرد و همواره لباس مجاهدت را به تن داشت. مبارزی که در دوران جوانی عملیات‌های تأثیرگذاری را علیه رژیم بعث عراق انجام داد و بعد از آن با استفاده از تجربیات دفاع مقدس، جنوب شرق کشور را از لوث وجود اشرار و گروهک‌های تروریستی مسلح پاکسازی کرد و طعم زندگی آسوده و بی‌دغدغه را به مردم آن منطقه چشاند.

پس از آن هم با نظر مقام معظم رهبری فرماندهی نیروی قدس سپاه را برعهده گرفت و به حمایت از مردم بی‌پناه و مظلوم منطقه پرداخت. مردمی که روزگاری گرفتار طالبان، داعش و رژیم جنایتکار صهیونیستی قرار گرفته بودند. ایشان میدان مبارزه را ترک نکرد و آن‌چنان علیه دشمن پیکار کرد و در سراسر جهان پوزه آنها را به خاک مالید که دیگر نتوانستند حضور ایشان را تاب بیاورند. بر همین اساس شخص اول دولت آمریکا به صورت ناجوانمردانه دستور ترور ایشان را صادر کرد و در حال انجام مأموریت به شهادت رسید.

به همین دلیل خبرگزاری تسنیم در نظر دارد با توجه به سالروز شهادت شهید قاسم سلیمانی به خصوصیات اخلاقی، ابتکارات، اقدامات و مجاهدت‌های این شهید بپردازد. از این رو برای آشنایی بیشتر با دوستان، همرزمان و فرماندهان ایشان گفت‌وگو کرده‌ایم. در این قسمت با سردار سرتیپ دوم پاسدار ماشاءالله باصره از همرزمان و نیروهای شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت‌وگو کرده‌ایم.

* حس قدردانی حاج قاسم باعث جذب افراد بود

سردار سرتیپ دوم پاسدار ماشاءالله باصره نحوه آشنایی خود با شهید قاسم سلیمانی را در سال‌های دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی مصداق واقعی اشداء علی الکفار و رحماء بینهم بودند، یعنی در حالی که با شجاعت علیه دشمنان پیکار می‌کردند با دوستان بسیار مهربان بودند.

وی با بیان اینکه ایشان با ما که نیروهای تحت امرشان بودیم بسیار مهربان بود به ذکر خاطره‌ای از همراهی خود با حاج قاسم در سال‌های دفاع مقدس پرداخت و تصریح کرد: در برهه‌ای از دوران دفاع مقدس بعثی‌های فشار زیادی آورده بودند، رسته من زرهی بود و ایشان دستور دادند که باید با این هلیکوپترها مقابله کنید، ما هم حسب‌الامر یک فروند از هلیکوپترهای دشمن را زدیم وقتی متوجه این امر شد، به قدری از ما تشکر کرد که قابل باور نبود. به این دلیل این موضوع را گفتم که بدانید چقدر نسبت به دوستان رئوف و مهربان بودند.

این همرزم حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه درایت شهید سلیمانی آن‌قدر بالا بود که دشمن جرأت نفوذ نداشت، افزود: در نزدیکی‌های سوسنگر حاج قاسم به تعداد کمی از نیروهای کرمانی عملیاتی انجام دادند که در نوع خود بی‌نظیر بود چراکه توانستند از پیشروی تانک‌های بعثی جلوگیری کنند.

* خوش خلقی شهید سلیمانی باعث جذب نیرو از سایر استان‌ها شده بود

سردار باصره رشد و پیشرفت حاج قاسم را از سال‌های دفاع مقدس عنوان کرد و یادآور شد: حاج قاسم در هر مقطعی کارساز بود، در عملیات‌های پیچیده 8 سال جنگ تحمیلی حاج قاسم بسیار عالی عمل می‌کرد؛‌ همین عملکرد و نوع برخورد حاج قاسم با بچه‌ها باعث شده بود برخی از افراد دیگر از سایر استان‌ها هم در تیپ 41 ثارالله حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه ده‌ها عملیات در سال‌های دفاع مقدس با ایشان همراه بودم، خاطرنشان کرد: پس از سال‌های دفاع مقدس همراه ایشان به کرمان آمدیم و بحث امنیت جنوب شرق را پیگیری کردیم. وضعیت کرمان و شهرهای جنوب شرق به گونه‌ای شده بود که مردم در شب نمی‌توانستند در جاده‌های اطراف شهر تردد کنند.

این همرزم شهید سلیمانی به دستگیری و هلاکت اشرار جنوب شرق کشور از جمله عبدالرحمن توسط سپهبد شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: ایشان با شجاعت مثل‌زدنی خود اشرار را در کوه‌ها و دشت‌ها دنبال کرد و باعث شد امنیت نسبی در منطقه جنوب شرق پایدار شود.

سردار باصره با تأکید بر اینکه شهید قاسم سلیمانی جنوب شرق را برای اشرار و گروهک‌ها ناامن کرده بودند؛ یادآور شد: من در عملیات‌های جنوب شرق هم همراه ایشان بودم و می‌دیدم که ایشان به‌صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کند تا مردم با امنیت کامل استراحت کنند. برای همین خودشان در تمامی کارها حضور داشتند و نظارت می‌کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عشق علاقه شهید سلیمانی به مردم کرمان اشاره کرد و افزود: حاج قاسم بدون هیچ‌ چشم‌داشتی و توقعی کار می‌کرد و امیدوارم همه ما قدردان این شهید والا مقام باشیم.

۱۱ دی ۱۳۹۹
تسنیم |
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۹
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید