خانه / نمایش جزییات خبر

شهید مدافع حرمی که ۳۱ سال روزه دار بود

شهید مدافع حرمی که ۳۱ سال روزه دار بود
حاج حمید از سال ۱۳۶۲ یعنی زمان شهادت پدرشان تا سال ۱۳۹۳، یعنی ۳۱ سال تمام هر روز، روزه بود. البته غیر از روزهای حرام مثل روز عاشورا.

سردار حمید تقوی‌فر معروف به ابومریم یکی از فرماندهان نیروی قدس سپاه و از بنیانگذاران بسیج مردمی عراق در برابر گروهک‌های تکفیری بود. سردار حمید تقوی‌فر سال 1393 در نبرد با داعش در شهر سامرای عراق به شهادت رسید.

یکی از ویژگی‌های سردار تقوی‌فر، روزه‌داری دائمی او بود. همسر آن شهید در گفت‌وگویی با کیهان گفته بود: «حاج حمید از سال ۱۳۶۲ یعنی زمان شهادت پدرشان تا سال ۱۳۹۳، یعنی ۳۱ سال تمام هر روز، روزه بود. البته غیر از روزهای حرام مثل روز عاشورا. اوایل زندگیمان اگر مسافرت بودند روزه نمی‌گرفتند، اما این اواخر حتی در سفرها هم روزه بودند. چون کثیرالسفر حساب می‌شدند.»

در بخشی از وصیت‌نامه شهید مدافع حرم حمید تقوی‌فر  آمده است: «انقلاب اسلامی که آرزوی انبیاء الهی، ائمه طاهرین و مومنین و مومنات و مستضعفین عالم به رهبری امام‌خمینی(ره) و ایثار و فداکاری شهدا و خانواده آن‌ها، جانبازان و خانواده محترم و امت شریف و مقاوم ایران اسلامی محقق شد فراموش نشود از مساعدت و همکاری و رهبری عزیز دست بر ندارید.در ثانی وحدت خودتان را فراموش نکنید. دنبال اجرای دستورات خداوند متعال و انبیاء و ائمه طاهرین باشید. بهانه برای تفرقه زیاد است و راحت می‌شود پیدا کرد که از یکدیگر فاصله بگیرید و رضایت شیطان و غضب الهی را فراهم نمایید. هنر این است که دنبال بهانه برای وصل و ارتباط باشید.»


۵ آذر ۱۳۹۹
روزنامه کیهان |
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۹
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید