خانه / نمایش جزییات خبر

نخستین شهید فاطمیون چه کسی بود؟

نخستین شهید فاطمیون چه کسی بود؟
نخستین شهید فاطمیون که تنها بعد از گذشت سه ماه از تأسیس فاطمیون به شهادت رسیده است، به دلیل عدم شناخت مردم در ماه‌های ابتدایی از فعالیت‌های جهادی تیپ فاطمیون در گمنامی و غربت به خاک سپرده شد.

از ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۲ که فاطمیون تأسیس شد تا به امروز به دلیل حضور بی‌نظیر رزمندگان افغانستانی در مناطق درگیری سوریه، لشکر فاطمیون بیشترین تعداد شهدای جبهه مقاومت را از آن خود کرده‌اند. رزمندگان افغانستانی بیش از سه برابر ایرانی‌ها در دفاع از حرم اهل بیت (ع) شهید داده‌اند.

شهید «عظیم واعظی» نخستین شهید مدافع حرم لشکر فاطمیون در ۲۴ خرداد ۱۳۶۰ متولد شد. وی ساکن مشهد و جزو گروه ۲۲ نفره‌ای بود که پایه‌گذار فاطمیون بودند.

«عظیم واعظی» که جزو نخستین گروه رزمندگان افغانستانی فاطمیون برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) راهی سوریه شد، ۳۰ مرداد سال ۹۲ توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید و لقب نخستین شهید فاطمیون را از آن خود کرد.

شهید «عظیم واعظی» که تنها بعد از گذشت سه ماه از تأسیس فاطمیون به شهادت رسیده است، به دلیل عدم شناخت مردم در ماه‌های ابتدایی از فعالیت‌های جهادی تیپ فاطمیون و شهدای آن، در گمنامی و غربت در گلزار شهدای بهشت رضا مشهد به خاک سپرده شد.

۲۹ اَمرداد ۱۳۹۹
دفاع پرس |
تاریخ انتشار: ۲۹ اَمرداد ۱۳۹۹
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید