خانه / نمایش جزییات خبر

در جریان تلاطم‌ طوفان‌های تفرقه، "نسیم افغانی" آمد + تصاویر

در جریان تلاطم‌ طوفان‌های تفرقه، "نسیم افغانی" آمد + تصاویر
صبح امروز پیکرهای مطهر ۱۹۲ شهید دوران دفاع مقدس از مرز زمینی شلمچه وارد میهن اسلامی شدند
بسمه تعالی 
پیکرهای طیبه ۱۹۲ شهید دوران دفاع مقدس صبح امروز از مرز زمینی شلمچه وارد میهن اسلامی شدند.
سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در همین خصوص گفت: این شهدای گرانقدر مربوط به عملیات‌های والفجر مقدماتی، والفجر یک، رمضان، خیبر، بدر، کربلای ۴، کربلای ۵، بیت‌المقدس ۷ و همچنین عملیات‌های تک دشمن در انتهای جنگ می‌باشند. این شهدا مربوط به یگان‌های مختلف سپاه و ارتش می‌باشند.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین افزود: ما امروز پیکر عزیزی را همراه خود داریم، همانطور که ملت عزیز ما و همچنین مردم شریف افغانستان اطلاع پیدا کردند، برادر مجاهد مهاجری به نام شهید "نسیم افغانی" را که از برادران مجاهد افغانستانی می باشد، در بین پیکرهای مطهر شهداست که با بازگشت نسیم خوش افغانی، ان‌شاالله بوی خوش یوسف‌های ایرانی هم در پیش خواهد بود. این شهید عزیز -که خودش آرپی‌جی زن بود-  فداکارانه رفته بود تا پیکر یک فرمانده شهیدی را به عقبه منتقل کند؛ ولی در آن لحظه تکلیف را در این دید که برود و آنطوری که از سردار شهید شوشتری نقل کردند، شهید نسیم افغانی گفته بود: «من پیش‌مرگ شهید آخوندی میشوم». نسیم نیامد، نیامد و تا الان که بازگشت و در کنار او، پیکرهای مطهر شهدای دیگری هم پیدا شد که البته آن‌ها باید با آزمایش دی ان ای مشخص شوند.
سردار باقرزاده که در جریان استقبال از پیکر مطهر شهدا، کلاه تفحص شده‌ی همراه شهید "نسیم افغانی" را بر سر داشت گفت:  
این کلاه عرقچین زیبای شهید نسیم افغانی‌ست. یک نمونه از اسنادی که همراه شهید بوده. وسایل دیگرش هم وجود دارد و خب همانطور که در نقل‌ها آمده، برخی از رزمندگانی که با ایشان بودند به ما اطلاع دادند که پدر، مادر، خواهران و برادران ایشان در حمله نیروهای اشغالگر شوروی با بمبارانی که در افغانستان کرده بودند، همگی به شهادت رسیدند. شهید خانواده‌ای ندارد، اما خب شهید به خانه دوم خودش، ایران عزیز بازگشت، شهید نماد و نمونه‌‌ای‌ست از شهدای بزرگواری از ملت بزرگ افغانستان، ملّت مجاهدی که در راه مقاومت همواره با ما بودند و الان هم هستند. و این شهید عزیز امروز به میهن ما بازگشت و نسیم خوش او را در فضای طوفان‌زده‌ی تفرقه‌ها می‌بینیم و این را به جان حس می‌کنیم. امیدواریم که ان‌شاالله برکات بازگشت این شهید و بعد هم تشییع و تدفین او که جزئیاتش متعاقباً اعلام خواهد شد؛ برای دو ملت عزیز و مجاهد ایران و افغانستان تداوم پیدا کند. ان‌شاالله.

لازم به ذکر است با توجه به شیوع ويروس کرونا این مراسم بدون استقبال مردمی برگزار گردید.(  دوم تیر ماه ۹۹)

 


بازگشت نسیم افغانی هفت  

بازگشت نسیم افغانی شش

 

 

بازگشت نسیم افغانی پنج  


بازگشت نسیم افغانی چهار


بازگشت نسیم افغانی سه  
بازگشت نسیم افغانی دو

 

بازگشت نسیم افغانی یک

 

۲ تیر ۱۳۹۹
کمیته جستجوی مفقودین |
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۹
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید