خانه / نمایش جزییات خبر

اجازه ماندن حتی یک داعشی در عراق را نخواهم داد

اجازه ماندن حتی یک داعشی در عراق را نخواهم داد
شهید «محمد هاتف العامری» به خانواده و دوستانش فقط یک حرف می‌زد: «تا زمانی که من در قید حیات باشم، اجازه زنده ماندن حتی یک داعشی در عراق را نخواهم داد.»

شهید «محمد هاتف العامری» در سال 1982 میلادی در شهر بغداد متولد و 9 مارس سال 2015 میلادی در منطقه الصبیحات واقع در الرمادی به شهادت رسید. او عضو تشکیلات موسوم به «التیار الرسالی» بود. شهید العامری در بغداد پایتخت عراق رشد کرد و تحصیل خود در مرحله متوسطه را در منطقه حی العامل به پایان رساند. با گروه‌های تروریستی که درصدد تبدیل زندگی امن مردم منطقه‌اش به جهنم بودند، مبارزه کرد و در برابر آن‌ها ایستاد تا موضع دلاورانه خود را که مردان قوی از آن برخوردار هستند، اعلام کند.

بنابه شرایط مجبور شد به منطقه «أبی غرق» واقع در استان بابل هجرت کند اما این هجرت و نقل مکان بر فعالیت‌های جهادی او تاثیری نگذاشت. زیرا عزم و فداکارای عراقی‌های اصیل در نهاد و درون آن‌ها کاشته شده است. شهید العامری از ویژگی‌های خاصی برخوردار بود؛ همانند تلاش در راه تحصیلات دانشگاهی، فرماندهی در میادین نظامی، پایبندی دینی در سطح عالی و غیرت و تعصب تا جایی که به خانواده و دوستانش فقط یک حرف می‌زد: «تا زمانی که من در قید حیات باشم، اجازه زنده ماندن حتی یک داعشی در عراق را نخواهم داد.»

او ضربات سنگینی را در منطقه عملیات الأنبار به تروریست‌های داعش چشاند و به عنوان مسئول حمله در یگان خود، بسیاری از عملیات‌های نظامی را با موفقیت پشت سر گذراند. آرزوی او مبنی بر شهادت در یکی از درگیری‌های سنگین محقق شد تا خون پاکش زمین مقدسات را سیراب کند و اسم او نیز همراه دیگر شهدایی که برای حفظ سرزمین و ناموس خود جانفشانی کردند، ثبت شود.

۲۹ خرداد ۱۳۹۹
تسنیم |
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید