خانه / نمایش جزییات خبر

بازدید سردار باقرزاده از پروژه ساخت گنبد حرم امام حسین علیه السلام در کرمان

بازدید سردار باقرزاده از پروژه ساخت گنبد حرم امام حسین علیه السلام در کرمان
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح از پروژه ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین علیه السلام بازدید و در این راستا ارتباط بصری را زمینه ارتباط قلبی با ائمه دانست.
به گزارش روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ،فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح شامگاه دوشنبه( ۲۰ آبان) از پروژه‌ی ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین علیه السلام در کرمان بازید کرد. 

 

سردار سیدمحمد باقرزاده در حاشیه این بازدید پیرامون کار ساخت گنبد گفت: این کار آمیزه‌ای از معرفت، عشق، تخصص، دانش، هنر و فناوری است که دارای فلسفه‌ی بسیار عمیق برخاسته از وحی و معارف اسلامی ما است.

 

وی خاطر نشان کرد: همانطور که پیامبر(ص) فرمودند "ان الحسین مصباح‌ الهدی و سفینه‌ النجاة" و وجود بارگاه و شاخص ائمه(ع) برای این است که ما راه را گم نکنیم.

 

باقرزاده افزود: امام حسین(ع) دو وجه کاملا متمایز دارد، یکی دعوت به هشیاری و دیگری دعوت به پایداری و همچنین آن حضرت دارای دو ویژگی خاص روشنگری و دست گیری هستند.

 


وی با بیان این‌که ارتباط بصری مقدمه ارتباط قلبی است، گفت: آن‌چه به‌عنوان گنبد و بارگاه ساخته می‌شود، نماد و شاخصی است برای این‌که مردم راحت‌تر بتوانند ارتباط برقرار کنند.

 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با طرح این سوال که چرا در طول تاریخ دشمنان اسلام با این شاخص‌ها و نمادها مخالفت می‌کردند؟ افزود: متوکل عباسی دستور می‎دهد درخت سدری که شاخص قبر مطهر امام حسین(ع) بوده، قطع کنند، امروز وهابیون سعی می‌کنند نمادهای بارگاه ائمه را از بین ببرند و داعش در سوریه و عراق قبور انبیا و ائمه را تخریب کرده و خیلی از نمادها را از بین برده تا مردم به سمت تعالیم مکتبی و ائمه هدی هدایت نشوند.

 

 باقرزاده تصریح کرد: این تلاش سترک، عاشقانه و عالمانه در حقیقت مجاهدتی است در راستای ترویج و بسط مکتب و کمک به امر زیارت که مقدمه‌ای برای میثاق با امام است.

 

وی اظهار داشت: باید به همه کسانی که کار ساخت گنبد را به این‌جا رساندند تبریک بگوییم و امیدواریم در تد اوم آن بتوانند کارهای دیگری که لازمه اعتاب مقدسه است، انجام دهند و راه برای زوار امام حسین(ع) هموار شود.

 

باقرزاده افزود: به کرمانی‌های عزیز و سردار حاج قاسم سلیمانی که در این کار پیشگام بودند و توفیق داشتند به نمایندگی از ملت مجاهد و بزرگ ایران این کار را مدیریت و هدایت کنند، تبریک می‌گوییم.

 

وی گفت:همه کسانی که از نظر علمی، عملی و مالی در ساخت این گنبد کمک کردند، اجرشان پیش خدا محفوظ است، باید این تلاش‌ها را مغتنم بشماریم و در تداوم خط سرخ حسینی با آینده‌نگری  برای گام‌های مهم‌تر هر آنچه که باید، تدبیر کنیم. 

 

 در ابتدای این بازدید عبدالحسین رحیمی، جانشین ستاد بازسازی عتبات استان کرمان توضیحات لازم را در خصوص چگونگی انجام پروژه ساخت گنبد و لاغر سازی و مقاوم سازی ستون‌های اطراف ضریح حرم مطهر امام حسین(ع) بیان کرد.

۲۱ آبان ۱۳۹۸
روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین |
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید