خانه / نمایش جزییات خبر

سردار باقرزاده : انتخابات جای کسانی که به ولایت‌فقیه اعتقاد ندارند نیست

سردار باقرزاده : انتخابات جای کسانی که به ولایت‌فقیه اعتقاد ندارند نیست
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در انتخابات پیش‌رو کسانی که معتقد به ولایت‌فقیه نیستند جایگاهی ندارند و مردم باید کسانی را که واقعاً متعهد و متخصص هستند انتخاب کنند/شوق به شهادت در شهید سیرت‌نیا بسیار زیاد بود

به گزارش روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ، سردار «سید محمد باقرزاده» عصر پنج‌شنبه، ۱۶ آبان  در چهارمین یادواره شهید مدافع حرم سید اسماعیل سیرت‌نیا که در مهدیه رشت برگزار شد، گفت: ایران اسلامی در حال سپری کردن گام دوم انقلاب است.


فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم رهبر انقلاب از هر جهت قابل تعقل است، تاکید کرد:‌ گام دوم انقلاب عصاره‌ای از تجربیات یک انسان و آینده نگری یک رهبر انقلابی است.

 

وی افزود: جمله به جمله بیانیه گام دوم انقلاب از پشتیبانی بالایی برخوردار بوده و محصول تجربه علمی و عملی کشور است‌.


سردار باقرزاده با اشاره به اینکه یکی از شاخصه‌های ولایت فقیه این است که می‌تواند ما را از گرداب‌ها عبور دهد، خاطرنشان کرد: متاسفانه با گذشت چهل سال از انقلاب، یک عده کُند ذهن در کشور هستند که برداشت درستی از ولایت فقیه ندارند.

 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح به سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) اشاره کرد و گفت: برای این امامت، اسماعیل‌هایی مانند سید اسماعیل سیرت‌نیا جان خود را فدا کردند.

 

وی به انتخابات پیش‌رو مجلس اشاره و تصریح کرد: این انتخابات یک بعد از بیانیه گام دوم است و قطعا کسانی که در انتخابات شرکت می‌کنند باید تعهد و تخصص داشته باشند و کسانی که تعهدی به ولایت فقیه ندارند از ادامه راه باز می‌مانند.
 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه زندگی شهید سیرت‌نیا در 3 حوزه قابل بررسی است افزود: باید در زندگی شهدا وجه تدینی شهدا را مدنظر قرار دهیم زیرا آنها کنار ما زندگی کردند و با این مشکلات سر و کار داشتند اما توانستند بر آن فائق آیند.

وی هدف از برگزاری مراسم‌های مربوط به شهدا را توجه دادن جامعه به مسائل اساسی ازجمله دغدغه‌های شهدا عنوان کرد و گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری عامل به‌وجود آمدن شوق و طراوت در مردم یاد شهدا است و این شوق چیز ساده‌ای نیست بلکه به معنای حرکت دل است.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، آماده‌تر کردن جامعه برای برداشتن گام دوم انقلاب را یکی از ثمرات یاد شهدا دانست و بیان کرد: تلاش پیوسته برای جبران مافات، تدارک آینده و همت بلند، تشخیص وظیفه و داشتن بصیرت، شجاعت و استقامت برای عمل به وظایف از ویژگی‌های شهید سیرت‌نیا بود.

وی با بیان اینکه شهید سیرت‌نیا در زندگی فردی خود به عبادات و رابطه با خدا اهمیت زیادی می‌داد تصریح کرد: تا زمانی‌که رابطه خود را با خدا اصلاح نکنیم امور دنیوی ما نیز سامان نمی‌گیرد و این وعده خداوند است و این شهید علاوه بر این موارد به ورزش، مطالعه و ادای حقوق خانواده و کمک به آنها نیز اهمیت می‌داد.

سردار باقرزاده به دیگر ویژگی‌های این شهید اشاره کرد و اظهار داشت: شهید سیرت‌نیا به بصیرت‌افزایی، مشاوره دادن و آماده کردن زمینه برای هدایت برخی افراد اهتمام داشت و از کار خلق گره‌گشایی می‌کرد و جریان‌سازی مثبت داشت.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ارزش جهاد فی‌سبیل‌الله را برشمرد و تأکید کرد: اگر کسی در راه خدا جهاد کند بهشت بر او واجب شده و گناهانش بخشیده می‌شود و شهید سیرت‌نیا یک جهادگر واقعی بود و شهدا گام دوم انقلاب را زودتر از ما برداشته‌اند.

سردار باقرزاده به ویژگی‌های شهید سیرت‌نیا اشاره کرد و گفت: شوق به شهادت در شهید سیرت‌نیا بسیار زیاد بود و همواره به دنبال این بود که در میدان جهاد حضور پیدا کند.

 

وی به زیارت اربعین و ضرورت روشن نگه‌داشتن اشتیاق اربعین اشاره و تاکید کرد: نباید به کسانی که تنوانستند در این اجتماع بزرگ شرکت کنند، کلمه جاماندگان اربعین گفته شود بلکه کلمه مشتاقان اربعین زیبنده این افراد است.

 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه شهید سیرت‌نیا با توجه به بصیرت و هوشیاری توانست از فرصت‌های زندگی خود بهترین استفاده را ببرد، افزود: این شهید تدارک آینده و هدف‌گیری بلند داشته و در وقایع تشخیص وظیفه می‌داد.

 

وی با اشاره به ویژگی تشخیص وظیفه، بصیرت، شجاعت و استقامت شهید سیرت‌نیا، خاطرنشان کرد: زندگی فردی شهید سیرت نیا، سرشار از عبادت بود.

 

سردار باقرزاده با بیان اینکه‌ شهید سیرت‌نیا در حوزه زندگی اجتماعی، بصیرت‌افزا و روشنگر بود، افزود:‌ اهتمام به برگزاری یادواره شهدا زنده‌کننده شعائر اسلامی است.

 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه اوج فعالیت اجتماعی جهاد در راه خداست، تاکید کرد:‌ شهدای مدافع حرم مانند شهید سیرت‌نیا گام دوم انقلاب را زودتر از ما برداشتند و جان خود را در این راه فدا کردند.

 

وی پیشرفت علمی جوانان را نقطه عطف انقلاب اسلامی دانست و گفت:‌ برای زمینه‌سازی ظهور باید پیشرفت علمی داشته باشیم و شهیدان مدافع حرم موانع را برداشتند تا ما بتوانیم در بخش‌های دیگر پیشرفت کنیم.
 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح اذعان کرد: بهترین فرزندان ایران اسلامی برای اینکه جریان حکومت سلطانی به جریان حکومت امامی برگردد به شهادت رسیدند.

۱۸ آبان ۱۳۹۸
روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین |
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید