خانه / نمایش جزییات خبر

کشف دو سند جالب در عملیات تفحص شهدا همزمان با سفر رئیس جمهور ایران به عراق

کشف دو سند جالب در عملیات تفحص شهدا همزمان با سفر رئیس جمهور ایران به عراق
دست نوشته سردار باقرزاده پس از کشف روزنامه القادسیه عراق و پارچه نوشته پیروزی ۲۲ بهمن

کشف دو سند جالب در عملیات تفحص شهدا همزمان با سفر رئیس جمهور ایران به عراق

روزنامه قادسیه صدام و پلاکارد پیروزی انقلاب اسلامی (یوم الله 22 بهمن)

دیروز دوشنبه 20 اسفند 97 در جریان تفحص پیکرهای مطهر شهدا در منطقه زُرباطیه عراق،توسط اعضای کمیته جستجوی مفقودین، دو سند با ارزش به دست آمده است. این اسناد می تواند حامل دو پیام مهم باشدکه برای این روزهای ما بسیار جالب و عبرت آموز است.

سند اول بخشی از روزنامه ی قادسیه رژیم بعثی صدامی است که تیتر آن در حقیقت به این مطلب اشاره دارد که رئیس جمهور صدام، نامه دست نویس برادرش حسنی مبارک را دریافت کرد و همچنین تبریک و تهنیت رئیس جمهور و ملت مصر به رهبر وقت عراق –صدام- به مناسبت پیروزی های نیروهای شجاع عراق و با تاکید دوباره رهبر عراق (صدام) بر تحکیم رشته های وحدت عربی برای مقابله با چالش های پیش روی امت.

 

 

در ادامه تیتر این روزنامه اشاره می شود به دیدار رئیس جمهور با شرکت کنندگان در یازدهمین شورای وزرای ورزش و جوانان عرب که در استمرار آن می نویسد: «شعار همه ما، عقب نشینی، هرگز و پیش به سوی نابودی دشمن متجاوز» نکته دیگری دراین روزنامه وجود دارد که اشاره به این جمله میکند : «اگر ایران اصرار به ادامه حرکت در مسیر شرّ داشته باشد چیزی جز شکست های بیشتر به دست نخواهد آورد» در ادامه این روزنامه تحلیل می کند که:«پایگاه فکری حاکمان ایران در مقابل پایگاه فکری اعراب شکست خورده است» .

در این جا لازم است برروی جمله آخر کمی تامل و توقف نموده و این جمله را با سند دوم - به دست آمده در عملیات تفحص شهدا –مقایسه نمائیم.

واقع مسئله این است که گذشت تاریخ نشان می دهد که چه کسی شکست خورده و چه کسی پیروز شده است .ما چند روز پیش 40 سالگی پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتیم و هم اکنون با بیانیه پر ارزش رهبر معظم انقلاب ، وارد گام دوم انقلاب اسلامی شدیم و گام دوم را شروع کردیم در حالی که از صدام ، یاران او ، فرزندان او ، کادر حزب بعث و آنهایی که صدام را پیشتیبانی می کردند خبری نیست و به عنوان عنصر تاثیر گذار در صحنه نقش ، اثر و حضوری از آنها دیده نمی شود سند دوم بخشی از پلاکارد تبریک 22 بهمن است که اشاره دارد به پیروزی یوم الله 22 بهمن .

 

واقعا سوال این است که ما شکست خوردیم یا آنهایی که آمده بودند تا 22 بهمن ها را به صورت کلی از بین ببرند؟ این روزها ملت بزرگ ، عزیز ، برادر و مسلمان عراق؛ میزبان رئیس جمهورِ محترم جمهوری اسلامی ایران است . در حقیقت رئیس جمهور، در اوج عزت و اقتدارِ کشور مان و در بین محبت حاکم بین دو ملت، وارد عراق شد و مردم عراق این روزها میزبان ایشان هستند.

از طرفی در حالی این ورود به عراق صورت گرفت که دیگر صدام و تفکر صدامی نابود شده است . صدامی که می خواست یک دعوای تقلبی عرب و عجم راه بیندارد؛الان دیگر حضور ندارد و مثل همه ی دیکتاتورها، به زباله دانی تاریخ پیوسته است و حال مشخص شده که دعوای اسلام و استکبار، همانی است که همیشه وجود داشته است و ما شاهد آن هستیم که در حقیقت نبرد اصلی ما با استکبار به معنای واقعی کلمه ،آمریکا ست و آن هایی که به عنوان اذناب آمریکا در منطقه نقش آفرینی می کردند، یکی پس از دیگری ساقط شدند و یا در حال سقوط هستند.

این دو سند، درس مهمِ این روزهای ماست که از صحنه ی عملیات تفحص پیکرهای مطهر شهدا گرفتیم این اسناد نشان می دهد که حتی خاک هایی که پیکرهای مطهر شهدا در آنجا قرار گرفته هنوز با ما حرف میزند و حامل پیامهای مهمی است. اسنادی که از دل این خاک و خل ها بیرون می آید ، برای امروز ما پیام دارد و نکته ی حائز اهمیت این است که این دو اثر، با هم از زیر خاک پیدا شده اند

 

سرتیپ پاسدار سید محمد باقرزاده 

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین 

21 اسفند 97 

۲۱ اسفند ۱۳۹۷
منبع : کمیته جستجوی مفقودین |
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید