خانه / نمایش جزییات خبر

بیداری اروپایی آغاز شده است

بیداری اروپایی آغاز شده است
فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان و دولت های استکباری خواهان اتحاد ملت های مسلمان منطقه از جمله ایران و عراق نیستند، گفت: امروز آه مظلومیت مسلمانان عالم، گریبانگیر کشورهای غربی شده و بیداری اروپایی آغاز شده است.

 

به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا به نقل از روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، سردار محمد باقرزاده روز سه شنبه در آیین استقبال از شهدای تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس در مرز مهران اظهار داشت: آتش فتنه ای که جهان استکبار برای مسلمانان تدارک دیده است اکنون دامنگیر خود کشورهای اروپایی و غربی شده و ما شاهد بیداری اروپایی در کشورهای مختلف این قاره هستیم.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران باعث بیداری ملت های آزادی خواه مسلمان منطقه و اقصی نقاط جهان شد و حرکت های استکبارستیزانه مردم منطقه و تشکیل جبهه های مقاومت استخوان زیاده خواهی دولت های استکباری را شکست.
سردار باقرزاده گفت: غربی ها با تجهیز و حمایت از گروهک های سفاک و خونریز تکفیری همچون داعش خون بی گناهان زیادی را بر زمین ریختند و اکنون همان خون های به ناحق ریخته و آه مظلومیت کشورهای مسلمان موجب شده که شیرازه امور از دست اروپایی ها خارج شده و اعتراضات گسترده مردمی وضعیت اروپا را نابسامان کرده است.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین با اشاره به استقبال مردم از پیکر پاک شهدا گفت: نفس این استقبال دارای پیامی روشن از سوی مردم و مسئولان است و اینکه ما بازماندگان همچنان با شهدا هم پیمان و دلداده فرهنگ شهیدان و پایبند به آرمان شهدا هستیم.
وی اظهار داشت: امروز در آیین استقبال از شهدا هیات عراقی هم حضور دارند که این امر نشان دهنده اتحاد و همبستگی 2 دولت و ملت ایران و عراق است و بیانگر این موضوع که خون شهدا باعث نابودی حکومت ظالمانه صدام و رژیم بعث شد و مسیر کربلا را هموار کرد.
به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا ،پیکرهای مطهر 46 شهید دوران دفاع مقدس پس از سال ها دوری از وطن روز سه شنبه با انجام تشریفات قانونی از مرز رسمی مهران وارد کشورمان شد و به آغوش میهن اسلامی بازگشت.
عملیات تفحص این شهدا در منطقه زرباطیه و مندلی عراق در مهرماه سال جاری آغاز که در نتیجه این تفحص ها، پیکر مطهر 46 شهید کشف شد.
این شهدا در عملیات های مختلفی همچون کربلای 6، والفجر 3 و نیز عاشورای 2 حضور داشته اند.
این شهدا از یگان های مختلفی از جمله 88 زاهدان، 16زرهی قزوین، نیروی زمینی ارتش و نیز لشکر نصر 5، 21 امام رضا (ع) و نیز لشکر 17 علی ابن ابی طالب (ع) و لشکر 41 ثارلله از سپاه بوده اند.

۲۸ آذر ۱۳۹۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید