خانه / نمایش جزییات خبر

عقب نشینی برابر آمریکا همان تفکر لیبرالی بنی صدر است

عقب نشینی برابر آمریکا همان تفکر لیبرالی بنی صدر است
ما معتقدیم در هر مقطع باید با آمریکایی ها تسویه حساب کنیم و به روز بعد نگه نداریم.اینکه عقب بایستیم همان تفکر لیبرالی بنی صدر است که میگفتند باید ۴۰۰ کیلومتر از خرمشهر عقب برگردیم. درست مثل نسخه هایی که بعضی ها برای صنایع هسته ای کشیدند!

 

 به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا به نقل از روابط عمومی کمیته حستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سیدمحمد باقرزاده، فرمانده کمیته مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم یادبود شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس و دهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه تبریز در مسجد این دانشگاه ضمن تاکید بر تکریم شهداگفت: نفس ذکر و یاد شهدا شکرگزاری و تشکر است و چون شهدا حق زیادی بر گردن ما دارند، ما به درگاه الهی شکر می کنیم که چنین نعمت هایی را به ما عطا کرده است.

بزرگداشت شهدا یعنی سر خم نکردن برابر بیگانگان

رهبر انقلاب فرموده اند که « من نگران تکراری و کم اثر شدن مراسم یادواره شهدا هستم». درواقع این نگرانی به معنی منتقل نشدن پیام شهدا و فرهنگ شهادت به مخاطبان است. حضرت آقا از پیام بزرگداشت شهدا تعبیری دارند که عبارت است از سر خم نکردن ملت در برابر بیگانگان. یعنی یک خصوصیتی در این ملت به وجود بیاد تا این بزرگداشت ها به معنای واقعی جا بیفتد‌.
سردار باقرزاده تصریح کرد:  اگر مردم و مسئولین در برابر بیگانگان سر خم کنند، به معنی محقق نشدن پیام بزرگداشت شهدا است.
وی ادامه داد:باید توجه کنیم که صفحه آرایش جهانی و دشمنان را بشناسیم و ببینیم در چه وضعیتی هستیم. از نگاه نظام سلطه، آمریکا مرکز ثقل جهان است و ظهور انقلاب اسلامی این معادله را بهم زد و قدرت نرمی به نام اسلام آمد و هژمونی موجود بهم خورد.

دشمن تلاش دارد ایران را به مرز بی تفاوتی و فرهنگ «به من چه» برساند
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: همه این تحریم ها،تهدید ها،ارعاب ها، شاخ و شانه کشیدن ها و دین سازی ها برای برگرداندن معادله به حالت اول است و قصد دارند دنیا را به صورت مکانیکی اداره کنند.
وی افزود: جمهوری اسلامی یک موجود هوشمند در منطقه است و تاثیر مستقیمی در منطقه دارد بطوریکه کشورهای همسایه مانند عراق، سوریه، لبنان، یمن و بحرین همگی از ایران تاثیر گرفتند و تلاش دشمن در این است که ایران را به مرز بی تفاوتی و فرهنگ « به من چه » رساند.یعنی برای ما مهم نباشد در یمن و فلسطین و... چه اتفاقی می افتد.

سردهندگان شعار« نه غزه نه لبنان»  اهل جانم فدای ایران نیز نبودند
باقرزاده در ادامه با اشاره به سردهندگان شعار« نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» گفت: این شعار نه غزه نه لبنان یعنی ختثی بودن و بی تفاوت بودن. البته این شعاردهنگان اهل جانم فدای ایران نیز نبودند. جمهوری اسلامی نمی تواند نسبت به سرنوشت بشر بی تفاوت باشد. ما و فلسطین و عراق و سوریه یکی هستیم.
وی تصریح کرد: غیرت یعنی عدم تسامح در دفاع از دین و هرچه که انسان به آن تعلق دارد مانند دین، ناموس و... . دشمن میخواهد این غیرت را از ما بگیرد و نقطه مقابل این غیرت، تفکر لیبرالی است.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه در خصوص اینکه نباید شکست دشمن را زود باور کرد، گفت: ما در عملیات والفجر۸ که فاو را گرفتیم نیروهای عراقی بعد از هفتاد روز مقاومت بالاخره تسلیم شدند و ما نیز در عملیات کربلای ۴ بعد از اینکه در ابتدا تلفات دادیم، دشمن فکر کرد که ما کلا شکست خورده ایم و حتی صدام ملعون به حج عمره نیز رفت. اما با یک جابجایی نیرو ها در نهایت عملیلت کربلای۵ را رقم زدیم.
وی ادامه داد: بعضی ها خیلی خوش خیال هستند و می گویند اگر دشمن هجوم سراسری کند، ما هم هستیم.در حالی که در صحنه جنگ حقیقت ها معلوم می شود و این پدران و مادران شهدا نیازی به دادن شعار ندارند و وفاداری خود را به اسلام نشان دادند.

در هر مقطع باید با آمریکایی ها تسویه حساب کنیم
سردار باقرزاده خاطر نشان کرد:ما معتقدیم در هر مقطع باید با آمریکایی ها تسویه حساب کنیم و به روز بعد نگه نداریم.اینکه عقب بایستیم همان تفکر لیبرالی بنی صدر است که میگفتند باید ۴۰۰ کیلومتر از خرمشهر عقب برگردیم. درست مثل نسخه هایی که بعضی ها برای صنایع هسته ای کشیدند!!درواقع اگر در مقابل آتش کم استقامت نکنیم، در مقابل آتش زیاد اصلا نمی توانیم استقامت کنیم‌.
وی افزود: بعضی از برادران ما در داخل هستند که در افکار و فرهنگشان چیزی به نام استقامت تعریف نشده است. و معتقد هستند استقامت برای کشور هزینه بردار هست اما حضرت آقا جواب اینها را داده اند که عدم استقامت هزینه اش بیشتر است.
باقرزاده خاطرنشان کرد: مردم ما دارای دو ویژگی ولایت پذیری( تولی ) و استکبارستیزی( تبری) هستند که دشمن میخواهد این دو ویژگی را از بین برده و مردم را تهی کند.

اقتصاد مقاومتی در بستر فرهنگ مقاومتی شکل می گیرد 
وی افزود: نباید پیام شهدا که عبارت است از دعوت به هوشیاری(بصیرت) و پایداری(استقامت) را فراموش کنیم. محال است کسی پایدری و استقامت داسته باشد و شهدا به وی نظر نکنند.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین تصریح کرد: نباید به دشمن اعتماد کرد. نباید امضای آقای جان کری را تضمین می دانستیم. ما اگر استقامت نکنیم، آبرویی برای ما نمی ماند چون که طبق فرموده امام خمینی(ره) ،ما میخواهیم از آبروی اسلام دفاع کنیم.
باقرزاده در پایان با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از شرایط فعلی که مانند شرایط جنگ احزاب می دانند گفت: اقتصاد مقاومتی در بستر فرهنگ مقاومتی شکل می گیرد و کسانی که به فرهنگ مقاومت قایل نباشند نمی توانند اقتصاد مقاومتی را عملی کنند.

 

۲۶ آبان ۱۳۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید