خانه / نمایش جزییات خبر

ورود شهدای تازه تفحص شده از مرز خسروی/ هفته آینده تبادل در مرز بین المللی شلمچه

ورود شهدای تازه تفحص شده از مرز خسروی/ هفته آینده تبادل در مرز بین المللی شلمچه
عملیات تفحص در کردستان عراق، جبهه غرب و جبهه جنوب با تقویت نفرات و تجهیزات ادامه دارد. هفته آینده مرز بین المللی شلمچه شاهد تبادل شهدا خواهد بود.

به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا به نقل از روابط عمومی کمیته حستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، صبح امروز سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم تبادل پیکرهای مطهر شهدا در مرز خسروی با اشاره به مذاکرات در اربیل عراق و امضا اسناد مربوطه گفت: با دوستان عراقی، برای تقویت تجهیزات و نفرات و هم برای تکمیل اطلاعات و توسعه میدان فعالیت ها توافق کردیم . قرار بر آن شد تا در کردستان عراق در 3 حوزه حاج عمران، پنجوین و منطقه ماووت و همچنین در جبهه میانی که ما جبهه غرب می گوییم - و عراقی ها آن را واسط می گویند - فعالیت ها توسعه پیدا کند. سردار باقرزاده با اشاره به ادامه عملیات تفحص در منطقه کردستان عراق افزود: علاوه بر منطقه مندلی ، منطقه زرباطیه هم اضافه شد و در جنوب هم کار تفحص کماکان ادامه دارد و از نظر تجهیزات تقویت می شود.

 

سردار باقرزاده به روند مذاکرات اشاره و گفت: خوشبختانه مذاکرات در حوزه های مختلف خوب بوده است و ما به نتایج مثبت رسیدیم؛ از جمله برای تکمیل و تقویت فعالیت ها قرار شد که برادر عزیزمان ابو مهدی مهندس فرمانده عالی نیروهای حشد الشعبی به ما برای این فعالیت هاکمک بکنند و ان شاالله کار تفحص تقویت خواهد شد. در اقلیم کردستان هم که دوستان کُرد ،کماکان ما را یاری خواهند داد .


فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ضمن تشریح محل کشف ابدان مطهر شهدای تازه تفحص شده افزود: از شهدایی که قرار است در عملیات امروز تبادل انجام شود 42 شهید مربوط است به منطقه عملیاتی مندلی حد فاصل مناطق ارتفاعات گیسکه،402 ، سام واپا، حران و صلاح الدین که این ارتفاعات مناطقی در خاک عراق است . علاوه بر این، تعداد 18 شهید نیز در محور غرب پیدا کردیم که در مجموع امروز 60 شهید توسط مرم شریف شهرهای قصر شیرین و سر پل ذهاب در مرز خسروی و در پایانه مرزی مورد استقبال قرارخواهند گرفت و امشب هم مراسم وداع را مردم این دو شهر برگزار خواهند کرد.

 

سردار سید محمد باقرزاده در پایان ضمن اشاره به عملیات تفحص در جبهه جنوب افزودند :چهارشنبه هفته آینده، بیست و هفتم تیرماه تعدادی از شهدایی که در جبهه جنوب پیدا کردیم؛ آن ها را هم وارد خاک میهمن عزیزمان خواهیم کرد و مردم شریف شهرهای خرمشهر و آبادان به استقبال شهدا خواهند آمد.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۷
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید