خانه / نمایش جزییات خبر

پایان 36 سال چشم انتظاری 17 خانواده شهید در 7 استان کشور/ شهید اسماعیلی در آغوش خانواده

پایان 36 سال چشم انتظاری 17 خانواده شهید در 7 استان کشور/ شهید اسماعیلی  در آغوش خانواده
با انتقال ابدان مطهر 17 شهید شناسایی شده دفاع مقدس به استان های اصفهان،سمنان، زنجان، خراسان رضوی، کرمانشاه ،همدان و سیستان و بلوچستان ، مردم شهید پرور این استان ها میزبان مراسم استقبال و تشییع شهدا خواهند بود

به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا به نقل از روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، پیکرهای پاک و نورانی 17 شهید دفاع مقدس که اخیرا توسط کمیته جستجوی مفقودین کشف گردیده بودند؛ شناسایی شدند. با انتقال ابدان مطهرشهدای شناسایی شده به استان های اصفهان، سمنان، زنجان، خراسان رضوی، کرمانشاه ، همدان و سیستان و بلوچستان ،مردم شهید پرور این استان ها میزبان مراسم استقبال و تشییع و تدفین این شهدای گران قدر خواهند بود

 اسامی و مشخصات شهدا به شرح ذیل اعلام  می گردد:

استان اصفهان میزبان 10 شهید گرانقدر

شهید سید محمد علی مهاجری

شهید سید محمد علی مهاجری، فرزند سید حسین، متولد 1343، اعزامی از  استان اصفهان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 61  به جنگ اعزام و در عملیات رمضان در سال 61 و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسید.

شهید حیدر علی غلامی

شهید حیدر علی غلامی، فرزند حسین، متولد 1335، اعزامی از نجف آباد استان اصفهان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 61  به جنگ اعزام و در عملیات رمضان در سال 61 و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسید.

شهید سید مهدی مرتضوی

شهید سید مهدی مرتضوی، فرزند هاشم، متولد 1344، اعزامی از درچه استان اصفهان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 61  به جنگ اعزام و در عملیات رمضان و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسید.

شهید سید رسول حسینی

شهید سید رسول حسینی، فرزند سید حسن، متولد 1343، اعزامی از استان اصفهان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 61  به جنگ اعزام و در عملیات رمضان و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسید.

شهید فرزاد سلطانی

شهید فرزاد سلطانی، فرزند خسرو، متولد 1343، اعزامی از استان اصفهان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 61  به جنگ اعزام و در عملیات بیت المقدس و در منطقه عملیاتی جزیره سهیل  به شهادت رسید.

شهید عباس محقق طباطبایی

شهید عباس محقق طباطبایی، فرزند زین العابدین، متولد 1338، اعزامی از استان اصفهان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 61  به جنگ اعزام و در عملیات رمضان و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسید.

شهید رمضانعلی ضیایی

شهید رمضانعلی ضیایی، فرزند حسین علی، متولد 1343، اعزامی از مبارکه استان اصفهان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 1361  به جنگ اعزام و در عملیات رمضان و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسید.

شهید محمد رضا میرزا امیری میر همایونی

شهید محمد رضا میرزا امیری میر همایونی، فرزند عباسعلی، متولد 1344، اعزامی از استان اصفهان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 61  به جنگ اعزام و در عملیات رمضان و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسید.

شهید سید منصور معین الدینی

شهید سید منصور معین الدینی، فرزند سید مهدی، متولد 1342، اعزامی از فریدن استان اصفهان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 61  به جنگ اعزام و در عملیات رمضان و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسید.

شهید حسین عطائی کچوئی

شهید حسین عطائی کچوئی، فرزند عوض علی، متولد 1319، اعزامی از استان اصفهان  می باشد. این شهید بزرگوار در سال 61  به جنگ اعزام و در عملیات رمضان و در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید.

نکته قابل توجه اینکه 5 تن از این شهدا، نوجوان و در سنین بین 13 تا 18 سال بوده‌اند؛ شهید سید رسول حسینی دانش‌آموز سوم متوسطه، شهید محمدرضا میرزاامیری دانش‌آموز اول راهنمایی، شهید سید منصور معین‌الدین دانش‌آموز مقطع متوسطه، شهید فرزاد سلطانی دانش‌آموز مقطع متوسطه و شهید رمضانعلی ضیایی نیز اسامی پیکرهای مطهر نوجوانانی است که همگی در عملیات رمضان به شهادت رسیده و پیکرهای مطهر آنان پس از 36 سال چشم‌انتظاری خانواده‌هایشان در شهر اصفهان تشییع خواهند شد.

 

استان سمنان میزبان 1 شهید گرانقدر

شهید محمد علی عامریون

شهید محمد علی عامریون،  فرزند حسین، متولد 1342، اعزامی از شهرستان شاهرورد استان سمنان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 64  به جنگ اعزام و در عملیات ایذائی والفجر8 و در منطقه عملیاتی بوارین به شهادت رسید.

استان کرمانشاه میزبان 1 شهید گرانقدر

شهید عباس ملکشاهی

شهید عباس ملکشاهی، فرزند جعفر، متولد 1344، اعزامی از ارومیه می باشد. این شهید بزرگوار در سال 66  به جنگ اعزام  و در منطقه عملیاتی حاج عمران به شهادت رسید.

 

استان خراسان رضوی میزبان 2 شهید گرانقدر

شهید علی گنج بخش

شهید علی گنج بخش، فرزند حسین، متولد 1341، اعزامی از مشهد  می باشد. این شهید بزرگوار در سال 61  به جنگ اعزام و در عملیات رمضان و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسید.

شهید غلام رسول بابکی کالشور

شهید غلام رسول بابکی کالشور، فرزند  بابک،  متولد 1337، اعزامی از مشهد  می باشد. این شهید بزرگوار در سال 62  به جنگ اعزام و در عملیات خیبر و در منطقه عملیاتی مجنون به شهادت رسید.

استان همدان میزبان 1 شهید گرانقدر

شهید محراب سهرابلوئی

شهید محراب سهرابلوئی،  فرزند نعمت ا...، متولد 1347، اعزامی از استان همدان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 65  به جنگ اعزام و در عملیات کربلای 4 و در منطقه عملیاتی ام الرصاص به شهادت رسید.

استان زنجان میزبان 1 شهید گرانقدر

شهید ابراهیم نجفی

شهید ابراهیم نجفی، فرزند تقی، متولد 1341، اعزامی از استان تهران می باشد. این شهید بزرگوار در سال 64  به جنگ اعزام و در عملیات والفجر8 و در منطقه عملیاتی فاو به شهادت رسید.

  

استان سیستان و بلوچستان میزبان 1 شهید گرانقدر

شهید حسن قوچ اسماعیلی

شهید حسن قوچ اسماعیلی، فرزند عباس، متولد 1337، اعزامی از زاهدان می باشد. این شهید بزرگوار در سال 63  به جنگ اعزام  و در عملیات بدر و در منطقه عملیاتی شرق دجله به شهادت رسید.

 


 

 

 

۱۷ تیر ۱۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۷
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید