خانه / نمایش جزییات خبر

کشف پیکر ۸۱۰ شهید دفاع مقدس طی ۶ سال تفحص در فاو+فیلم

کشف پیکر ۸۱۰ شهید دفاع مقدس طی ۶ سال تفحص در فاو+فیلم
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیکر حدود ۸۱۰ شهید در عملیات ۶ ساله تفحص در شهر فاو پیدا شد.

به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا، بعد از پیدا شدن 40 هزار شهید در طول عملیات های تفحص پیکرهای مطهر شهدا، با کاوش حدود 4200 شهید دیگر کار تفحص پیکر شهدای دفاع مقدس به اتمام خواهد رسید.
سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اتمام عملیات تفحص در شهر فاو و خداحافظی با مردم این شهر گفت: امروز هنگام خروج بچه‌های تفحص، پرچم مبارک گنبد امام رضا(ع) با کمک محبت آستان قدس در اختیار ما قرار گرفت و آن را تقدیم مردم شهر فاو کردیم که عاشق و دلداده جمهوری اسلامی و حرم مطهر امام رضا(ع) هستند.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به شهدایی که در این منطقه پیدا شدند، گفت: در عملیات 6 ساله تفحص در این مناطق حدود 810 شهید پیدا شد و متقابلا 1169 تن از اجساد کشته شدگان عراقی هم که در این منطقه پیدا شد، تحویل مقامات عراق دادیم.
چند روز پیش نیز سردار باقرزاده با اعلام خبر اتمام تفحص شهدا در محور فاو گفت:  با توجه به اینکه عملیات کاوش در محور فاو تمام شده و تا حدی که مقدور بوده شهدا را در این محور کاوش کرده‌ایم، روز جمعه مراسم وداعی برگزار خواهیم کرد و با مجموعه مردم محلی و خون‌گرم و مسئولین شهر فاو در مصلای نمازجمعه شهر در مسجد امام علی(ع) خداحافظی خواهیم کرد.

 

 با وجود مشکلات، کمبود امکانات و موانع پیش رو کار جستجوی شهدا توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ادامه دارد. بخشی از سختی جستجوی پیکر مطهر شهدا در ساحل شرقی اروند و نوک بوارین از منطقه عملیاتی کربلای 4 در فیلم زیر قابل مشاهده است: 

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید