خانه / نمایش جزییات خبر

شهیدی که جواز شهادت خود را با جزئیات نحوه شهادت صادر کرد +عکس

شهیدی که جواز شهادت خود را با جزئیات نحوه شهادت صادر کرد +عکس
«شهید محمد نادری انجیرکی» کارمند معراج شهدا بود که شهادت خود را پیش بینی کرده و جواز دفنی با جزئیات نحوه شهادت پیش از شهادتش برای خود صادر کرده بود.

سردار شریفی در خاطره‌گویی از شهدای تعاون سپاه از یک کارمند معراج شهدا به نام «شهید محمد نادری انجیرکی» می‌گوید که شهادت خود را پیش بینی کرده و جواز دفنی با جزئیات نحوه شهادت پیش از شهادتش برای خود صادر کرده بود. او در نقل این خاطره می‌گوید: "شهید پاسدار محمد نادری انجیرکی  یکی از بچه‌های سپاه اراک بود که سال 65 به جبهه اعزام شد و مسقیما رفت به قرارگاه کربلا واحد تعاون. او که از حضورش در بخشی که برای او در نظر گرفته شده بود گلایه داشت، یک روز با ناراحتی به من گفت: «من آمدم جبهه تا رزمنده باشم و کار مفیدی انجام بدهم. اگر می‌خواستم کار اداری انجام دهم که همان اراک می‌ماندم.»به او گفتم: «اشکال ندارد. شما بروید معراج آنجا رزمی‌تر هست و کارش هم مربوط به شهداست.» قبول کرد و رفت معراج شهدا. بعد از مدتی به همراه بچه‌های اطلاعات پیگیر مفقودان رفت در منطقه شلمچه در عملیات کربلای 5 و بعد از چند روز شهید شد.

بعد از گذشت مدتی از شهادتش دوستان گفتند: «ما کمد آقای نادری را در معراج باز کنیم ببینیم وسائلی هست یا نه. وقتی باز کردند دیدند او یک جواز دفنی به نام خودش صادر کرده است. حتی موارد شهادتش را دقیقا ذکر کرده بود که: «شهادت بر اثر اصابت ترکش به شکم و شهید غسل ندارد.» فقط تاریخ شهادت خالی بود و این جواز را امضا کرده بود. وقتی این جواز را با جواز دفن ایشان که توسط ستاد معراج شهدا صادر شده بود مقایسه کردیم، دیدیم هیچ تفاوتی به جز دست خط نمی‌بینیم. این برگه هم اکنون در موزه شهداست و بیانگر آنست که بچه ها به یک اعتقادی رسیده بودند که به شهادت خود اطمینان داشتند."

تصویر جواز شهادتی که به دست خط خود شهید نادری انجیرکی نوشته و امضا شده در ادامه قابل مشاهده است:

 

۱۰ تیر ۱۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۶
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید