خانه / نمایش جزییات خبر

پایتخت میزبان پیکر مطهر ۱۷ شهید گمنام می‌شود

پایتخت میزبان پیکر مطهر ۱۷ شهید گمنام می‌شود
همزمان با ایام عزاداری شهادت حضرت زهرای مرضیه(س) پایتخت میزبان پیکر مطهر ۱۷ شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در ۱۰ نقطه می‌شود.
به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا، همزمان با ایام عزاداری شهادت حضرت زهرای مرضیه(س) پایتخت میزبان پیکر مطهر شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس می‌شود. پیکر مطهر 17 شهید گمنام در 10 نقطه از تهران طی روزهای دوشنبه، چهارشنبه و پنج شنبه 9، 11 و 12 اسفندماه 95 در تهران تشییع و تدفین خواهند شد.
اطلاعات تشییع این شهدا به این شرح است:
دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس روز دوشنبه 9 اسفند ماه میزبان پیکر مطهر یک شهید گمنام 18 ساله است که در عملیات بدر و در منطقه عملیاتی شرق دجله به شهادت رسیده است.
شهرک مهرآباد( منطقه 9 تهران) روز چهارشنبه 11 اسفند ماه میزبان پیکر مطهر دو شهید گمنام است که یکی 24 ساله در عملیات والفجر4 و در منطقه عملیاتی پنجوین به شهادت رسیده و شهید دیگر 26 ساله در عملیات ایذایی والفجر8 و در جزیره ام‌الرصاص است.
مسیر تشییع: از میدان الله شهرک مهرآباد به سمت مسجد حضرت ولی عصر(عج) می باشد.
دانشگاه آزاد اسلامی دماوند روز چهارشنبه 11 اسفند ماه میزبان دو شهید گمنام است که یکی 22 ساله در عملیات بدر و در منطقه عملیاتی شرق دجله به شهادت رسیده و شهید دیگر 19 ساله است که در عملیات والفجر 8 و در منطقه فاو به شهادت رسیده است.
مراسم شب وداع: ۱۰ اسفندماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مساجد جامع رودهن و آبسرد برگزار خواهد گردید.
صنایع حدید ودجا روز چهارشنبه 11 اسفندماه میزبان پیکر مطهر دو شهید گمنام است.
بوستان امید(منطقه 15)  روز پنج شنبه 12 اسفند ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) میزبان پیکر مطهر دو شهید گمنام است که یکی 25 ساله در عملیات محرم و در منطقه شرهانی به شهادت رسیده و دیگری 16 ساله در عملیات بدر و در منطقه عملیاتی شرق دجله شهید شده است.
مسیر تشییع: مقابل مسجد حضرت ولی عصر(عج) بلوار ابوذر- خ شهید بقایی -چهار راه نبرد به سمت انتهای خیابان آقاجان لو - بوستان امید( روبروی مسجد و حسینیه سیدالشهدا) 
مراسم وداع: روز چهارشنبه ۱۱ اسفندماه بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه سیدالشهدا برگزار خواهد گردید.
بوستان 22 بهمن(منطقه 19 تهران) ساعت ۸:۳۰ روز پنج شنبه 12 اسفند ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) میزبان دو شهید گمنام است که یکی 18 ساله در عملیات ایذایی والفجر8 و در جزیره ام‌الرصاص به شهادت رسیده و شهید دیگر 18ساله در عملیلات والفجر4 و در منطقه عملیاتی پنجوین به شهادت رسیده است.
مسیر تشییع: از مسجد جامع حضرت ولی عصر(عج) خانی آباد نو به سمت به سمت ۲۰ متری میعاد آغاز و از مسیر خیابان شهید لطیفی به سمت سه را شریعتی - فلکه ابوریحان - خیابان شهید صمدی به سمت بلوار میلاد ادامه خواهد داشت. 
مراسم وداع: چهارشنبه ۱۱ اسفندماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد حضرت ولی عصر (عج) خانی آباد نو برگزار خواهد گردید.
دانشگاه جامع امام حسین(ع) ساعت ۸:۳۰ روز پنج شنبه 12 اسفند ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) میزبان پیکر مطهر دو شهید گمنام است که یکی 15 ساله در عملیات بدر و در منطقه عملیاتی شرق دجله به شهادت رسیده و دیگری 24 ساله در عملیات ایذایی والفجر8 و در جزیره ام‌الرصاص به شهادت رسیده است.
مسیر تشییع: ازمقابل حرم شهدای گمنام شهرک دانشگاه به سمت دانشگاه امام حسین (ع) می باشد.
مراسم وداع: چهارشنبه ۱۱ اسفندماه بعد از نماز مغرب و عشاء در جوار حرم مطهر شهدای گمنام شهرک دانشگاه برگزار خواهد گردید.
حوزه علمیه معیر(منطقه 12تهران) ساعت ۹:۳۰ روز پنج شنبه 12 اسفند ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) میزبان پیکر مطهر یک شهید گمنام 27 ساله است که در عملیات والفجر4 و در منطقه عملیاتی پنجوین به شهادت رسیده است.
مسیر تشییع: ازمقابل مسجد ارک بازار تهران به سمت حوزه معیر واقع در خیابان خیام شمالی - کوچه مهدویان - حوزه علمیه معیر می باشد.
مراسم وداع: چهارشنبه ۱۱ اسفند ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد حوزه علمیه معیر برگزار خواهد گردید.
دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) :ساعت ۸:۳۰​ روز چهارشنبه ۱۱ اسفندماه میزبان پیکر مطهر دو شهید گمنام است که یکی 27 ساله در عملیات ایذایی والفجر8 در جزیره ام‌الرصاص به شادت رسیده و دیگری  24 ساله در عملیات کربلای 4 و در جزیره ام‌الرصاص به شهادت رسیده است.
مسیر تشییع: از دانشگاه الزهراء به سمت دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) می باشد.
مراسم وداع: سه شنبه ۱۰ اسفندماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) برگزار خواهد گردید.
پادگان توحید قرچک (لشکر عملیاتی خاتم الابنیاء) میزبان پیکر مطهر یک شهید گمنام 17 ساله است که در عملیات کربلای 4 و در منطقه عملیاتی ام‌الرصاص به شهادت رسیده است.
۹ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۵
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید