خانه / نمایش جزییات خبر

نخستین دیدار یک مادر با پیکر مطهر شهید تازه‌تفحص‌شده

نخستین دیدار یک مادر با پیکر مطهر شهید تازه‌تفحص‌شده
مراسم نخستین دیدار مادر شهید تازه‌تفحص‌شده محسن جواهری کاشانی با پیکر مطهر شهید بعد از گذشت ۳۳ سال از شهادتش در معراج شهدا برگزار شد.
به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا، مراسم دیدار با پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده محسن جواهری کاشانی بعد از گذشت 33 سال از شهادتش دیروز شنبه هفتم اسفند 95 در معراج شهدای مرکز برگزار شد.
در این مراسم مادر شهید، خواهران، برادران و جمعی از بستگان او حضور داشتند و با استخوان‌های به‌جامانده از پیکر مطهر این شهید دفاع مقدس برای آخرین بار وداع کردند. این مراسم با قرائت زیارت عاشورا همراه بود، هویت پیکر این شهید توسط پلاک و مدارک شناسایی احراز شده است، همچنین قمقمه او و وسایل شخصی‌اش به‌همراه پیکر در جریان تفحص کشف شده است.
شهید محسن جواهری کاشانی 21ساله بود که در سال 1363 در عملیات بدر و در منطقه شرق دجله به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید دفاع مقدس در منطقه ماند و نام او در شمار شهدای مفقودالاثر قرار گرفت.
پیکر مطهر این شهید تهرانی بعد از گذشت 33 سال از شهادتش طی عملیات تفحص پیکر مطهر شهدا توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شد و به کشور بازگشت.
این شهید در 10 اسفندماه متولد شده بود و در 22 اسفند به شهادت رسیده است. هم‌اکنون بعد از گذشت 33 سال در ماه اسفند و همزمان با ایام سالگرد شهادتش به زادگاه خود بازگشته است.
پیکر مطهر این شهید در ایام فاطمیه و همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به خاک سپرده خواهد شد.

اولین دیدار خانواده شهید تازه تفحص شده در معراج شهداء 19  

اولین دیدار خانواده شهید تازه تفحص شده در معراج شهداء 11  

اولین دیدار خانواده شهید تازه تفحص شده در معراج شهداء 8

۸ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۵
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید