خانه / نمایش جزییات خبر

«همه چیز درباره ساماندهی گلزارهای شهدا»؛ پرونده جدید گروه فرهنگی تسنیم

«همه چیز درباره ساماندهی گلزارهای شهدا»؛ پرونده جدید گروه فرهنگی تسنیم
رسانه به عنوان عنصر آگاهی‌بخش و اثرگذار برای ابهام‌زدایی در مسائل مختلف جامعه، در مورد مباحث مربوط به گلزارهای شهدا می‌بایست گام‌های اساسی بردارد؛ آن هم با نگاهی به دور از قضاوت‌های غیرحرفه‌ای و یک طرفه.
به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا به نقل از تسنیم، چندی است خبر مناسب‌سازی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) در قطعات 21 و 24 و اتفاقاتی که در این زمینه در حال رخ دادن است، در رسانه‌ها، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی جریان ساز شده است. انتشار عکس‌ها، کلیپ‌ها، مصاحبه‌ها و بروشورهای مختلفی در این رابطه با حرف‌های متناقض، ابهاماتی را در ذهن مردم ایجاد کرده و برخی را با سردرگمی درمورد حقیقت ماجرا مواجه کرده است. برخی به شدت با اتفاق «ساماندهی گلزارهای شهدا» مخالفت می‌کنند و هر اقدامی در این رابطه را مردود اعلام کرده‌اند و برخی دیگر با جانبداری تمام عیار از طرح ساماندهی، با بدون اشکال معرفی کردن آن با تمام منتقدین نیز برخورد می‌کنند.
هر چند در این میان اصلی‌ترین نهاد برای پاسخ به شبهات و سوالات مردم درباره حقیقت آن چیزی که در گلزارهای شهدا اتفاق می‌افتد، مسئولین و مجریان طرح هستند اما عدم پاسخگویی شفاف بسیاری از مسئولین طی دوره‌های مدیریتی مختلف، بر شدت افراط و تفریط موافقین و مخالفین این طرح دامن زده است.
رسانه به عنوان عنصر آگاهی بخش و اثرگذار برای ابهام زدایی در مسائل مختلف جامعه، در مورد مباحث مربوط به گلزارهای شهدا نیز طی یک دهه اعتراض مردمی و ایجاد جریان‌های جدید در این رابطه می‌بایست گام‌های اساسی بردارد. آن هم با نگاهی به دور از قضاوت‌های غیرحرفه‌ای و یک طرفه. از این رو به بهانه جریانات جدید درباره اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدای بهشت زهرا(س)، پرونده ویژه گروه فرهنگی تسنیم برای نگاهی به فراز و نشیب‌های مختلف ساماندهی و مناسب‌سازی قبور مطهر شهدا در سراسر کشور باز شده است.
در این پرونده سعی شده تا با انتشار گزارش‌های مستند بر پایه آمار و اطلاعات مراجع ذی‌ربط، نهادها و متولیان مناسب‌سازی گلزارهای شهدا، گفتارهایی در این زمینه و انعکاس نظر کارشناسان، آنچه تاکنون در ساماندهی گلزارهای شهدا انجام گرفته است بر اساس مستندات مرور شود. همچنین توضیحات مسئولین مجری طرح ساماندهی گلزارهای شهدا در این رابطه بخشی از این پرونده ویژه خواهد بود. امید است مطالبی که در این پرونده منعکس می‌شود بتواند پاسخگوی برخی از شائبه‌های ایجاد شده درباره این مسئله میان افکار عمومی باشد.
بخش اول این پرونده ویژه فردا منتشر خواهد شد.
۱۶ شهریور ۱۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید