خانه / مکتوبات / گفتگو
شهید گمنامی که هویتش را در خواب به مادر نمایان کرده بود
چندی قبل از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی اعلام شد که پیکر پنجمین شهید گمنام خراسان رضوی پس از انجام آزمایش دی.ان.ای شناسایی شده است.
شهیدی که پس از 32 سال رخ نمایان کرد/خواهر شهید کنی: الهی قربان تن خسته‌ات شوم
خواهر شهید علیرضا کنی پس از دیدار با پیکر برادرش در معراج شهدا گفت: «الهی که من قربان تن خسته تو بشوم. بابا چشم انتظارت بود و رفت. اما ما نیز تا همین امروز به یاد تو بودیم.»
روایت پیچیدگی‌‌های کار شناسایی هویت شهدای تازه تفحص شده/معراج‌های شهدا بازسازی می‌شوند
رئیس معراج شهدای مرکز می‌گوید: تقریبا حدود ۸۰ درصد از شهدای جاری ما در دوران دفاع مقدس به معراج مرکز آمده‌اند و پیکر تمامی شهدایی که از بعد ازدفاع مقدس تفحص شده اند، به معراج مرکز منتقل شده و از آنجا کار شناسایی انجام و تجهیز و سپس اعزام شده‌اند.
دلدادگی شهید بالویی به ولایت؛ عطر و بوی قرآن در پیراهن شهید پس از 29 سال
در پرونده شهدای انقلاب و اسلام که جستجو کنیم، اصلی ترین موضوع مشابه همه وصایای آنان دلدادگی به ولایت فقیه بوده که در وصیت نامه شهید بالویی شهید 13 ساله غواص، وحشت دشمنان از امر به معروف و نهی از منکر رزمندگان و جوانان انقلابی موج می‌زند.
گفتگو با روحانی اهل سنتی که پای تفحص شهدای شیعه جانباز شد/ ماجرای گالن نفتی که شهدا در سرما به بچه‎های تفحص رساندند
به بچه ها گفتم باید این سنگ ها را برداریم و همانجا آن دو شهید را پیدا کردیم . این یکی از خاطرات شیرین بنده است حتی موقعی که پای من روی مین رفت، در زمانی که خانه بودم، عراقی ها شهدایی را که پیدا می‎کردند می آوردند خانه ما. من هم یک اتاق منزل را برای شهدای عزیز اختصاص داده بودم و این شهدا در خانه ما مهمان بودند تا بچه ها بیایند و از ما تحویل بگیرند. منزل ما قریبا معراج شهدا شده بود.
شهدا برکاتی دارند که با دید مادی نمی توان آن را درک کرد
زمانی که شهدای گمنام در دانشگاه به خاک سپرده شدند، حدود دو ماه طول کشید. این فکر قبل از محرم مطرح شد و در ابتدا پیشنهاد برای خاکسپاری در ایام محرم آمد ولی فکر کردیم برای تشییع و خاکسپاری با عظمت به زمان بیشتری نیاز داریم. این فکر بلافاصله در شورای فرهنگی دانشگاه مطرح شد و شورا تبعا اعلام آمادگی کردند و برای اینکه مشارکت بیشتر دانشگاهیان بویژه اساتید را داشته باشیم
« قبلی صفحه ۱ از ۴ ۲ ۳ ۴ بعدی »