English
به پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

سردار باقرزاده/ آمریکایی ها باید هرچه سریعتر اطلاعات انسانی جنگ صدام علیه ایران را برگردانند

سردار باقرزاده/ آمریکایی ها باید هرچه سریعتر اطلاعات انسانی جنگ صدام علیه ایران را برگردانند

به گزارش پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی تفحص شهدا به نقل از روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، در دیدار با آقای پیتر مائورر "رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ" با سردار سید محمد باقرزاده "فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح" بر لزوم تقویت فعالیت جستجوی مفقودین تاکید شد.
سردار باقرزاده در این دیدار ضمن اشاره به سابقه فعالیت های صلیب سرخ در ایران در دوران جنگ تحمیلی و پس از آن و اهمیت نقش صلیب سرخ در فعالیت های انسان دوستانه و مقابله با عوارض روانی اجتماعی جنگ؛ خواستار حمایت لجستیکی این کمیته در فعالیت های جستجوی برون مرزی گردید.
وی با تصریح بر نقش کمیته جستجوی مفقودین در کاهش آلام اجتماعی جنگ و پایان بخشیدن به چشم انتظاری خانواده های مفقودین از آقای مائورر درخواست نمود؛ اطلاعات انسانی جنگ عراق و ایران که توسط آمریکائیها از عراق به پنتاگون منتقل شده بود را عودت داده تا سرنوشت آن گروه از شهدایی که در اسارتگاه ها به طور مخفیانه به شهادت رسیده و در نقاط نامعلومی دفن گردیده اند هر چه زود تر روشن گردد.
همچنین در این دیدار فرمانده کمیته جستجوی مفقودین با بر شمردن توانمندیها و قابلیت های کمیته جستجوی مفقودین، آمادگی خود را برای انتقال تجارت بیش از 30 سال فعالیت عملیات تفحص را جهت بهره برداری دیگر کشورهای جهان که با حوادث مشابهی مواجهه هستند اعلام نمود.
در این دیدار جناب آقای مائورر با قدردانی و تشکر از فعالیت ها و همکاری های کمیته جستجوی مفقودین کشورمان خواستار حمایت کمیته جستجوی مفقودین در حوزه های  ماموریتی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران گردید.
همچنین آقای مائورر با اشاره به تشدید درگیریهای منطقه ای و افزایش مفقودین در جنگ های اخیر، آمادگی خود را برای همکاری بیشتر با کمیته جستجوی مفقودین ابراز داشت. همچنین ایشان به چالش های موجود در این رابطه پرداخت.
رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ ضمن ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت های خود در دیدارهای اخیر با مسئولین با مقامات کشورمان، این دیدارها را سازنده و مفید برشمرد و خواستار تداوم و گسترش همکاری های دوجانبه با ایران گردید.

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۸:۰۳

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح می‌باشد.